Новини

Турбуємося про ветеранів

Вчора у Миколаєві відзначали дві дати — Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана, встановлений Указом Президента. У місті піклуються про створення необхідних умов для підтримки здоров’я, наданню адресної соціальної допомоги, виконанню цільових програм соціального та правового захисту ветеранів війни та праці, наданню їм пільг і соціальних гарантій. Серед тих, хто піклується про ветеранів, - колектив міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради. 

Працівники міського територіального центру продовжують відвідувати ветеранів вдома, станом на сьогоднішній день обстежено 1374 ветеранів війни, по можливості їм надається адресна допомога. На обслуговуванні у відділеннях міського територіального центру знаходяться 1069 ветеранів.

Детальніше...

Для соціальної підтримки громадян похилого віку

Міжнародний день людей похилого віку – це не святковий день, а нагадування всім про синівський борг перед людьми, які своє життя присвятили тому, щоб відбулося наше сьогодення, які захищали в боях, а потім піднімали з руїн нашу Україну, відстоювали її славетне ім’я на світовому рівні. Невід’ємною частиною діяльності міської влади щодо таких громадян є виконання міської комплексної програми „Соціальний захист”. Її основне завдання - забезпечення своєчасної адресної, соціальної та матеріальної допомоги, виконання державних та міських програм. За статистикою, кожен 5 українець - це особа поважного віку. У місті Миколаєві проживає майже 138 тис. пенсіонерів. З них:

- ветеранів війни – 13940 чол., (226 учасників бойових дій, які безпосередньо приймали участь в бойових діях у період Другої Світової війни);
- ветеранів праці - понад 76 тис. чол.

Детальніше...

Нам роки - не роки

У день, коли люди старшого віку відзначатимуть День ветерана, Любов Іванівна Дементьєва приймає поздоровлення з днем народження. Саме 1 жовтня їй виповнюється 100 років. На цьому довгому та нелегкому шляху було вдосталь і радощів і хвилювань. Адже, у післяреволюційні роки її родині, як і іншим було тяжко. Пам’ятає Любов Іванівна і роки війни, і післявоєнні роки. Її чоловік Петро Олексійович, що народився в нашому місті, закінчив Одеський будівельний інститут і одразу відправився на фронт, брав участь у визволенні Кавказу. Молода дружина в той час була в евакуації на Уралі. А з 1944 року сім’я працювала на відновленні Миколаєва. Довгий час Любов Іванівна завідувала хімічною лабораторією на домобудівному комбінаті, звідки і вийшла на пенсію. Зараз ювілярка мешкає в одному із будинків у центральній частині міста разом з донькою, яка все життя працювала дільничним лікарем-терапевтом. Учасницю війни, ветерана праці, добру та чуйну людину у день сторічного ювілею привітали міський голова Олександр Сєнкевич, директор міського територіального центру Сергій Бондаренко, голова міської ради ветеранів Віталій Ященко, сусіди. Іменинниці вручили вітальні листівки, подарунки, квіти. Дементьєва Любов Іванівна, як і інші сім мешканців Миколаєва, яким виповнилось 100 і більше років отримуватиме щомісячну адресну стипендію з міського бюджету.

Детальніше...

Простір танцю – програма з танцювально-рухової терапії

З початком навчального року в «Університеті третього віку» у відділенні денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради почалася програма з танцювально-рухової терапії.

Програма створена для підвищення фізичної активності, покращення координації, емоційного фону і комунікативних здібностей людей поважного віку.

Детальніше...

Засідання жіночого клубу

27 вересня у приміщенні бібліотеки-філіалу №12 відбулося чергове засідання "Жіночого клубу", присвячене Всеукраїнському Дню бібліотек.

До свята, яке офіційно відзначається 30 вересня, робітники бібліотеки підготували дуже цікаве та пізнавальне слайд-шоу і розповідь про історію створення бібліотеки, починаючи з 1958 року. Цікаво було дізнатися, що бібліотека-філія № 12 постійно розширює спектр послуг, втілює в життя інноваційні методи обслуговування користувачів.

З 2008 року бібліотека почала обслуговувати дітей до 15 років. На абонементі оформлена дитяча зона обслуговування. А з 2010 року в читальному залі бібліотеки відкрито «Центр вільного доступу до мережі Інтернет»!

Детальніше...

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація