Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району

Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району 

Начальник управління - Коба Тамара Вікторівна
 Юридична адреса : 54050, м. Миколаїввул. Новобудівна,1/1
   
 Телефони:

(0512) 60-08-89 -  приймальня, (факс) начальник управління.
(0512) 60-08-83 – начальник відділу соціальних допомог та послуг
(0512) 60-08-58 – заступник начальника відділу соціальних допомог та послуг
(0512) 60-04-84 – інформатор   моб.тел. (093) 013 48 79

(0512) 60-08-77 – начальник відділу з питань ветеранів, внутрішньо  переміщених осіб та пільгових категорій громадян   
(0512)60-09-05 –  відділ з питань ветеранів, внутрішньо  переміщених осіб та пільгових категорій громадян  моб.тел. (093) 757 47 89

(0512) 60-08-78 – начальник відділу по роботі з особами з інвалідністю 

(0512) 60-07-58 – завідувач сектору автоматизованої обробки інформації 

(0512)60-04-84 -  завідувач сектору соціального супроводу
 Режим роботи управління: щоденно (крім суботи та неділі)
 Понеділок-четвер з 8.30 до 17.15
 п'ятниця з 8.30 до 16.00
 обідня перерва з 12.30 до 13.00

В управлінні соціальних виплат і компенсацій Корабельного району станом на  01.07.2024  року перебувають на обліку:

 1. Пенсіонери – 19969 чол.
 2. Осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, які приймали безпосередню участь в бойових діях в роки 2-ї світової війни – 1 чол.
 3. Осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій в Афганістані – 20 чол.
 4. Учасників бойових дій в Афганістані, які стали особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання - 3 чол.
 5. Сімей загиблих в Афганістані - чол. та сімей померлих в Афганістані – 7 чол.
 6. Осіб з інвалідністю - 4202  чол.
   в тому числі:
   - дітей з інвалідністю – 416 чол.
 7. Постраждалих від аварії на Чорнобильській Атомній Електростанції ( ЧАЕС ):
   - 1 категорії - 15 чол.
   - 2 категорії - 185 чол.
   - 3 категорії - 80 чол.
   - дітей, які потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС - 44 чол. 
   - дружин померлих громадян внаслідок аварії на ЧАЕС - 7 чол.
 8. Героїв України - 1 чол.
 9. Одиноких матерів - 107 чол.
 10. Дітей позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою – 68 сім’ї. 
 11. Отримувачів державних соціальних допомог –  5364 чол.

В межах своєї компетенції управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району здійснює такі функції:

- Забезпечує прийом документів від населення міста Миколаєва для призначення допомог, житлових субсидій, пільг, компенсацій, послуг, відповідно до визначених повноважень, у тому числі шляхом обробки звернень через інтегровані інформаційні системи та офіційний сайт Мінсоцполітики України.

- Забезпечує призначення, перерахунок та виплату різних видів державної допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, особам, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи. внаслідок психічного розладу, особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю 1 групи та особам, які досягли 80-річного віку, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, одноразової виплати жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати героїня», та особам, постраждалим від торгівлі людьми, відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” тощо.

- Здійснює виплату одноразової грошової допомоги ветеранам до Дня Незалежності України.

- Приймає заяви щодо виплати грошових компенсацій за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, а також членів їх сімей.

- Формує заявки на виплату соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.

- Здійснює контроль за використанням коштів, спрямованих на надання державних соціальних допомог, компенсацій, послуг та інших видів соціальної підтримки, передбачених законодавством України та місцевими програмами.

- Здійснює в установленому порядку компенсаційні виплати особам з інвалідністю і законним представникам дітей з інвалідністю на бензин, технічне обслуговування, ремонт автомобіля та транспортне обслуговування.

- Здійснює виплату грошової компенсації вартості санаторно - курортного лікування деяким категоріям громадян.

- Забезпечує санаторними путівками ветеранів війни, осіб з інвалідністю, учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції та інших категорій громадян в установленому порядку.

- Видає посвідчення окремим категоріям громадян відповідно до законодавства.

- Супроводжує процес замовлення для забезпечення окремих категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації.

- Проводить інвентаризацію особових справ осіб, які одержують соціальні допомоги, компенсації та послуги в установленому законодавством порядку.

- Організовує і проводить консультації, здійснює розгляд звернень громадян, підприємств, установ та організацій району з питань, що належать до компетенції управління, вживає відповідних заходів по усуненню причин, які викликають скарги, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції управління. - Інформує населення через засоби масової інформації та всі інші доступні засоби інформування з питань соціальних виплат, компенсацій, субсидій, пільг та послуг.

- Здійснює організацію прийому громадян з питань надання усіх видів державних допомог, пільг, субсидій, компенсаційних виплат та послуг.

- Забезпечує призначення, перерахунок і виплати соціальних допомог, компенсацій, послуг з державного бюджету та бюджету Миколаївської міської територіальної громади.

- Забезпечує реалізацію державних та міських програм соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- Забезпечує ведення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», бази даних внутрішньо переміщених осіб (ЄБД ВПО); Централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), інших інформаційних систем та реєстрів, визначених Мінсоцполітики України, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Мінсоцполітики України.

- Забезпечує соціальну інтеграцію осіб з інвалідністю, психологічну реабілітацію та професійну адаптацію постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції, учасників АТО/ООС, Захисників та Захисниць України, які приймали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та інших категорій громадян, які потребують підтримки, відповідно до повноважень управління.

- Здійснює облік внутрішньо перемішених осіб.

- Виконує вимоги законодавства з охорони праці та цивільного захисту.

- Здійснює підготовку до здачі у відділ господарської діяльності та інформаційного забезпечення управління фінансово – господарського забезпечення департаменту документів, що належать до компетенції відділу для забезпечення ведення архіву.

- За дорученням директора департаменту та заступника директора департаменту виконує інші повноваження, віднесені до відання департаменту.

 Відповідальні особи по напрямку роботи з ВПО щодо

Оформлення і видачідовідки про взяття на обліквнутрішньо переміщеної особи - головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку та фінансування пільг Желєзна Наталя Олексіїна, тел. 60-09-05, (093) 757 47 89.

Наданнящомісячноїадресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг – заступник начальника відділу соціальних допомог та послуг - Ліщук Людмила Анатоліївна – 60-08-58, (093) 0134879.

1 Закон Українивід 21.11.1992р.№ 2811-XII «Про державнудопомогу сім'ям з дітьми».

2 Постанова КМУ від 27.12.2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплатидержавної допомоги сім'ям з дітьми».

3 Закон Українивід 01.06.2000р. №1768-III «Про державнусоціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

4 Постанова КМУ від 24.02.2003р. №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплатидержавноїсоціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям».

5 Постанова КМУ від 13.03.2019р. № 250 «Деякіпитаннянадання соціальної підтримки багатодітним сім’ям».

6 Постанова КМУ від 22.02.2006р. №189 «Про затвердження Порядку призначення та виплатитимчасовоїдержавної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме».

7 Постанова КМУ від 25.11.2020р. №1180 «Деякіпитаннянадання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

8 Закон Українивід 16.11.2000р. № 2109-III «Про державнусоціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю».

9 Постанова КМУ від 03.02.2021р. № 79 «Деякіпитанняпризначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю». 

10 Закон Українивід 18.05.2004р. №1727-IV «Про державнусоціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

11 Постанова КМУ від 02.04.2005р. №261 «Про затвердження Порядку призначення і виплатидержавноїсоціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд».

12 Постанова КМУ від 02.08.2000р. №1192 «"Про наданнящомісячноїгрошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним».

13 Постанова КМУ від 23.09.2020р. №859 «Деякіпитанняпризначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

14 Постанова КМУ від 06.10.2021р. №1040 «Деякіпитанняпризначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

15 Постанова КМУ від 20.03.2022р. № 332 «Деякіпитаннявиплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

16 Постанова КМУ від 22.07.2020 №632 «Деякіпитаннявиплати державної соціальної допомоги».

17 Постанова КМУ від 30.01.2019р. №68 «Деякіпитаннянадання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

18 Постанова КМУ від 28.02.2011р. №268 «Про виплатуодноразовоївинагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", та одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми».

19 Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  зі змінами на 09.11.2023.

 1. Постанова КМУ № 685 від 08.09.2015 зі змінами на 07.07.2023 «Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України»Постанова КМУ № 685 від 08.09.2015 зі змінами на 07.07.2023 «Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України»

 21.Постанова КМУ № 740 від 23.09.2015  зі змінами 07.07.2023 «Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України».

 1. Закон України  «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 №1706  зі змінами на 08.11.2023.
 2. Стаття 1.Поняття внутрішньо переміщеної особи Пост КМУ 509 від  01.10.2014 зі змінами 21.11.2023  «Про облік внутрішньо переміщених осіб».
 3. ЗАЯВАпро взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

{Порядок доповнено Додатком 1 згідно з Постановою КМ № 332 від 20.03.2022}

 1. Закон України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі змінами на 09.11.2023.

26.Постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 « Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України « Про протимінну діяльність в Україні»

27 Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року  № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку».

28.Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності».

29.Постанова Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року  № 432 «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності».

30.Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року N 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад»

31.Постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року. № 150 «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування».

 32.Постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням».

33.Постанова Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року N 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян».

 34.Постанова Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю».

35.Постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2022 року. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів».

36.Рішення Виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.01.2024 року « Про затвердження Порядку здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, які потребують супровід».

37.Постанова Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 «Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю».

38.Постанова Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року N 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування».

39.Наказ Державного комітету України у справах сім՚ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров՚я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 року « 34/166/131/88.

Іформацію  про кількість зареєстрованих заяв і  черговість надання реабілітаційних послуг 15.07.2024 відповідно до  постанови  Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 

 

Законодавство

  Колегія департаменту 

 

 

Статистична інформація