Новини

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність прийняття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на попередження та нейтралізацію потенційних наслідків стресу на робочому місці.

Виконання функцій із запобігання нещасним випадкам у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Миколаїв покладено на страхових експертів з охорони праці. Які постійно проводять цілеспрямована роботу з профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, надають всебічну допомога роботодавцям з організації роботи з охорони праці. Беручи участь у розслідуванні нещасних випадків, страхові експерти мають можливість вивчати та аналізувати причини настання нещасних випадків та на основі отриманих даних застосовувати ризикоорієнтований підхід під час формування та реалізації заходів з профілактики. Розроблення заходів з профілактики з урахуванням викликів сьогодення є базовим принципом в діяльності страхових експертів з охорони праці.

Детальніше...

Правове навчання

З працівниками відділень Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради проведена зустріч з дільничним інспектором Заводського відділу поліції, майором  Кругліковою Наталією Вікторівною. Тема зустрічі: «Шахрайство».

 У зв’язку зі збільшенням випадків шахрайств, пов’язаних з спілкуванням по телефону, Інтернету, працівники поліції проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення міста. Для розповсюдження даної інформації та застереження вразливих верств населення і уникнення випадків шахрайства, працівники поліції звернулись до спеціалістів міського територіального центру. Працівники Центру щодня спілкуються з пенсіонерами, громадянами з обмеженими можливостями і мають змогу передати отриману інформацію. Наступна зустріч з представниками поліції буде проведена у квітні, на яку запрошуються підопічні відділень соціально-побутової адаптації та соціально-медичних послуг Заводського району. Бажаючих прийняти участь у правовому навчанні, запрошуємо телефонувати за номером 36-03-72.

Детальніше...

Прийшов березень - перший місяць весни!

Прийшов березень - перший місяць весни! Десь уже летять до нас веселі шпаки, жайворонки та зяблики. Незабаром ми почуємо їх гучні веселі співи. На схилах зацвіли перші весняні квіти, гріються на сонечку пухнасті вербові котики.

У міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів на заняттях дітей навчають помічати усю цю красу та передавати її у своїх роботах. Діти залюбки малюють, ліплять, виготовляють різноманітні поробки разом з вчителями-реабілітологами.

Ось і на цьому тижні в усіх групах пройшли заняття на тему: «Рання весна». Напередодні діти здійснили екскурсію по території Центру, з цікавістю слухали розповідь вчителя про весну, із захопленням відшукували її прикмети навкруги.

Під враженням побаченого у дітей виникло бажання відобразити побачене у своїх творчих роботах, яке вони втілили на заняттях у навчальних групах.

Завдяки проведеній роботі поглибились знання дітей про навколишній світ, вони змогли проявити свої творчі здібності.

Детальніше...

Нарада по апробації нового державного стандарту

У Києві відбулась нарада, під головуванням начальника Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики Суліми О.В. Директор міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Самерханова Л.І. виступила під час обговорення попередніх результатів проходження апробації Державного стандарту соціальної послуги посередництва (медіації). Вона відзначила, що міський територіальний центр, якій вона очолює, до цього року згідно типового положення про територіальні центри, такі соціальні послуги не надавав. В «Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» постановою Кабінету Міністрів України № 1093 від 23.12.2015 року додана послуга посередництва. Цей стандарт важко використати у роботі територіального центру тому, що на соціальному обслуговуванні знаходяться одинокі громадяни похилого віку, а конфлікти найчастіше виникають у родинах, де проживають декілька поколінь. Якщо у процесі приймають участь підопічні і стороння організація або особа, цю послугу підопічний може отримати згідно постанови № 1417 на платній основі. Між цим в постанові кабінету Міністрів України № 12 від 14.01.2014 року «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» є перелік 25 платних послуг, в тому числі є послуга «Представництво інтересів». Таким чином, є протиріччя, бо послуги «Посередництво (медіації)» немає. Поки що і посад медіаторів у штаті територіальних центрів немає, так як і самих спеціалістів. Однак, на базі міського територіального центру у Миколаєві апробацію нового стандарту провели. На нараді, в якій прийняли участь керівники територіальних центрів соціального обслуговування, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів соціального захисту дітей, намічені шляхи їх вирішення проблемних питань, що виявлені під час апробації нового державного стандарту соціальної послуги посередництва (медіації).  

Виступ на обласному радіо

Вчора у прямому ефірі на обласному радіо виступила заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Харитонова О.О. Тема бесіди з редактором стосувалась питань соціального захисту ветеранів Другої Світової війни. Були наведені дані про кількість ветеранів, що мешкають у місті, про виплати, які держава передбачила для цієї категорії громадян до Дня Перемоги. Одночасно вона нагадала про пільги, що передбачені для деяких категорій громадян з урахуванням сукупного доходу та субсидії, які  нараховують громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація