Новини

Проведений черговий виїзний прийом

Представниками міської влади, згідно розробленого у травні 2016 року графіку, проведений 28 липня черговий виїзний прийом. До районної організації ветеранів України, яку вже багато років очолює Владислав Павлович Бондаренко, були запрошені голови первинних організацій Інгульського району. Для зустрічі з ними прийшли представники департаментів праці та соціального захисту населення і житлово-комунального господарства, управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради. Найбільша кількість питань стосувалась соціального захисту ветеранів, лікування та виділення безкоштовних ліків, благоустрою міста. Люди поважного віку вболіваються за чистоту та порядок на вулицях Миколаєва, тому звернули увагу представника департаменту ЖКГ на відсутність пандусів біля магазинів, офісів, чистку лівнестоків, асфальтування доріг та пішохідних доріжок. Начальник управління соціальних виплат і компенсацій Башкатова Л.С. надала загальну інформацію та індивідуальні консультації щодо надання пільг, оформлення субсидій. Ведуча цієї зустрічі заступник директора міського територіального центру Копиченко О.С. запросила всіх присутніх, а це більше 20 осіб, на зустріч, яка відбудеться у вересні. Виїзні прийоми ветеранів продовжуються. 

Детальніше...

Готуємось до зими

По життю вже відомо здавна, що необхідно готувати сані влітку. Тож, департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради розроблені листівки та буклети з закликом до громадян міста щодо допомоги у зборі речей зимового вжитку для подальшої видачі їх тим, хто вкрай цього потребує. Так, на даний час на складах міського територіального центру знаходиться 410 одиниць такого одягу та взуття. А у центрі реінтеграції бездомних громадян проводиться заготівля овочів на зиму. Фермерське господарство «Владам» вже не перший раз привозить до Центру продукцію. Декілька днів тому від господарство по благодійності отримано 360 кг  овочів на  загальну суму 754 грн., в тому числі картоплі 95 кг, капусти 145 кг, буряка 35 кг, цибулі – 80 кг.

«Відбулося засідання « круглого столу » за участю фахівців управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України в м Миколаєві»

26 липня 2016 в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» за участю фахівців управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та страхових експертів відділення виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України в м Миколаєві.

На засідання були запрошені: заступник  начальника  відділення  ВД ФССНВ  та ПЗ України у м. Миколаїв Куфедчук О.М., страховий експерт відділення ВД ФССНВ м. Миколаїв Помазанов І.А., заступник начальника відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Соловей Л.Є.,  головні спеціалісти відділу зайнятості, охорони  та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради  Михайленко В.В., Кузьміна Н.Г., головний спеціаліст відділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту   населення Миколаївської міської ради  Решетнікова І.Ю.

Зі вступним словом виступила Ніколаєва О.В. - заступник  директора – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Детальніше...

Орігамі

Діти з обмеженими можливостями здоров’я в силу своїх особливостей сприймають світ яскравіше, емоційніше, ніж їх здорові однолітки. Через свої роботи вони намагаються спілкуватися з нами, знайти зв'язок з навколишнім світом. Тому у міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів велика увага приділяється розвитку творчих здібностей дітей-інвалідів. Крім традиційних форм корекційної роботи у групі соціальної реабілітації проводяться заняття в техніці орігамі.  Під час роботи діти  захоплюються незвичайною дією, коли  паперові квадрати перетворюються в оригінальні фігурки. Шляхом послідовного складання паперу вони отримують модель, яка вражає своєю красою. Цей процес нагадує фокус, маленьку виставу, що завжди викликає радісне здивування. У дітей виникає бажання показати комусь це диво, скласти щось ще. Ось чому після занять у центрі, діти дарують свої вироби батькам.

Спеціалісти центру залучають батьків до конструювання різноманітних паперових фігурок. Завдяки спільній праці у дітей налагоджується спілкування з оточуючими їх людьми, покращується емоційний стан.

Отже, у міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проводиться всебічна робота з розвитку творчих здібностей дітей-інвалідів.

Детальніше...

Для комфорту та доступності

Кожна людина, що має бажання брати активну участь у суспільному житті, робить це. Але, нажаль, люди, які мають проблеми зі здоров’ям, обмежені у своєму бажанні. Перешкоди для них починаються у самому під’їзді будинку, у ліфті, на сходах і не закінчуються на вулицях міста. У Миколаєві майже 500 інвалідів на візках мають бажання вести соціально-активний спосіб життя. Про заходи, які запроваджує міська влада для забезпечення доступності таких людей до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, йшла мова на двох нарадах, що пройшли 14 та 19 липня у міськвиконкомі. В них прийняли участь: заступник міського голови Гайдаржи В.В., начальник управління житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства Гапчук О.М., директор департаменту праці та соціального захисту населення Бондаренко С.М. Також, участь в обговоренні прийняли представник управління ДСНЗ України у Миколаївській області, голова Миколаївського міського фізкультурно-оздоровчого клубу інвалідів «Вікторія», голова Миколаївської обласної організації Союзу організацій України. Позаштатний радник міського голови з вирішення питань осіб з особливими потребами Виноградова О.О. доповіла про проведений моніторинг щодо доступності інвалідів до інфраструктури міста. Також, присутні обговорили питання  щодо можливості встановлення пандусів у під’їздах жилих домів, офісних та інших приміщень.  В цьому питанні є позитивні приклади, 52 під’їзди будинків облаштовані всередині допоміжними засобами – дерев’яними відкидними пандусами, металевими швелерами. Але це вкрай не достатньо.

Директор міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Самерханова Л.І. наголошує, що така робота  проводиться з 2011 року і згідно існуючого реєстру адрес, де необхідно встановлювати допоміжні засоби, фронт робіт дуже великий. Але проводити таку роботу необхідно. У місті в останній час проводиться робота і на вулицях, але і там необхідно зробити ще дуже багато для того, щоб кожна людина почувалася вільно.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація