Новини

Готуємось до свята

Весна! Найчарівніша пора! Все пробуджується, радіє! Такої чудової пори року ми святкуємо найсвітліше свято – Великдень. «Писанка» - найвеличніший символ Великодніх свят.

Вихованці міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів готується до цього свята. Діти кожної групи під керівництвом вчителів-реабілітологів та їх асистентів виготовляють символи Великодня і ліплять пасочки, прикрашають писанки.

Охоче вчать вірші, великодні вітання та грають в ігри.

Подібні заняття сприяють розвитку дрібної моторики, творчого уявлення та покращують психофізичний стан дітей з особливими потребами.

Підсумком роботи педагогічного колективу та дітей Центру стала виставка поробок до Великодня.

Детальніше...

Проведено міський семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями охорони праці підприємств м. Миколаєва до Дня охорони праці.

27 квітня 2016 року фахівцями департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради в  приміщені адміністрації Інгульського району, проведено міський семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями охорони праці підприємств м. Миколаєва до Дня охорони праці.

На семінар були запрошені: начальник відділу агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери управління Держпраці у Миколаївській області  Мирян В.Ф., начальник відділення ВД ФССНВ та ПЗ у м. Миколаєві  Дмитрієв Д.П.,  начальник відділу – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції ФССНВ та ПЗ України у Миколаївській області Передельський В.М., посадові особи управлінь освіти, охорони здоров’я та культури Миколаївської міської ради.

Зі вступним словом виступила  Ніколаєва Олена Вікторівна – заступник директора департаменту – начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

До розгляду були представлені питання:  стан виробничого травматизму за І квартал 2016 року та підготовку до проведення Дня охорони праці на підприємствах міста Миколаєва;  стресові ситуації на робочих місцях, які можуть спричинити нещасні випадки на виробництві; про роботу обласного та міського Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань з питань профілактики виробничого травматизму; стан проведення атестації робочих місць працівників зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці та відповідність умов колективного договору до вимог чинного законодавства, генеральних та галузевих угод.  

Детальніше...

Проведено навчання

Надання безоплатної правової допомоги - це соціальна програма Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав. Для працівників відділень Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведено навчання з питання дії цієї соціальної програми. Темою зустрічі, яку провела начальник відділу взаємодії з суб’єктами надання первинної безоплатної допомоги першого Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Царьова Вікторія Миколаївна, стали наступні питання:  що таке безоплатна вторинна правова допомога та хто має на неї право?, які види правових послуг можна отримати в Центрі правової допомоги. Тема «Порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги» зацікавила присутніх, знання отримані під час зустрічі дають можливість направити для отримання такої допомоги підопічних та відвідувачів відділень міського територіального центру.

Детальніше...

Жива легенда

У відділеннях Заводського району міського територіального центру  соціального обслуговування департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради перебуває на обслуговуванні легендарна людина, жінка з великої літери, учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні, Іншина Серафіма Петрівна, яка народилася 1 травня 1922р.  Серафіма Петрівна є прикладом для молодого покоління.

З початком Великої Вітчизняної війни була мобілізована в шпиталь. Всю війну Серафіма Петрівна надавала допомогу пораненим бійцям. День Перемоги зустріла в Будапешті. Демобілізувалась у 1960 році у званні капітана.

За свій героїзм Серафіма Петрівна була нагороджена орденами «Красной Звезды», «Отечественной войны», медалями за «Бойові заслуги», «За взяття Будапешту». В мирний час, до 62 років, працювала медсестрою у хірургічному відділенні  дитячої лікарні. У 1978 році вона стала однією з активних учасниць хорового колективу ветеранів війни та праці, який і сьогодні виступає на сцені Обласного палацу культури. Нажаль, за станом здоров’я, вона не може зараз відвідувати міські заходи, концерти рідного хору, а також потребує  допомоги по господарству. Працівники міського територіального центру надають підопічній низку соціальних послуг для поліпшення її життєдіяльності. Напередодні травневих свят бажаємо Серафими Петрівни здоров’я, добробуту та довгих років життя.

Маленьке диво – писанка

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства – подолання смерті. У словосполученні «Великий день» лунає відгомін міфів та вірувань давніх народів, що втілювали ідею вічного життя в образах бога Сонця, Фенікса, Вішну, Озіріса…

Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї. Основною ознакою Великодня є писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись до зустрічі Пасхи православні віруючи пишуть писанки. Вже призабуті звичаї вирішили відроджувати і мешканці Корабельного району, зібравшись  27.04.2016р. об 11.00 год. у затишній та привітній оселі бібліотеки-філіалу для дорослих № 18. Слухачі відділення соціально-побутової адаптації Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради з радістю прийняли запрошення на майстер-клас по розпису святкових писанок, а роботу з ними провели представники бібліотеки–філіалу для дорослих  № 5, що розташований у мікрорайоні Ліски, Григорцева Н.В та Мирян Н.В.

Детальніше...

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація