Новини

Слово Кобзаря

9 березня 1814 року народився великий український поет, художник, громадський діяч, перекладач, мислитель - Тарас Григорович Шевченко.

З нагоди відзначення пам’ятної дати, серед слухачів Університету третього віку при відділенні соціально – побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення проведена тематична бесіда «Кобзарем його ми звемо». Працівники відділення розповіли слухачам про нелегку долю Тараса Шевченка, читали його вірші. Крім того, на заході лунали аудіо пісні на вірші поета: «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Минають дні, минають ночі»,»Думи мої» та інші. Наприкінці заходу серед присутніх була проведена вікторина присвячена відомим віршам та біографії Кобзаря.

«Не вмирає душа наша, не вмирає воля…»

«Не вмирає душа наша, не вмирає воля…»
Т.Г.Шевченко

У перші весняні дні все прогресивне, свідоме людство відзначає  дні пам’яті видатного, українського народного поета, невмирущого «Кобзаря» Т.Г.Шевченка. 10 березня  у відділенні соціально-побутової адаптації Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на базі «Університету третього віку» було організовано та проведено  тематичну зустріч на тему: «Безсмертне слово Кобзаря», на якій цікаво і змістовно було розкрито життєвий та творчий шлях українського генія – Т.Г.Шевченка.

Підготувала  матеріал активна учасниця наших заходів, керівник творчого колективу «Живе слово», талановита та ерудована в питаннях літератури та мистецтва Суслонова І.Г. Старанно готуючись до зустрічі, вона розкрила весь життєвий шлях поета - від юності й до останніх днів. Його поезія, як і життя – багатогранна, часом навіть суперечлива. Водночас Шевченко дивовижно цілісний і послідовний, основу його єства складають ті сокровенні думи, які проходять крізь всю творчість. Світова антитеза добра і зла – головна в його творчості.

Детальніше...

Фільм. Фільм. Фільм.

Хто не любить дивитися кінофільми? А особливо з улюбленими акторами. Багато висловів з кінофільмів стали народними. При перегляді уривків з  відомих фільмів виникають теми для обговорення.
Враховуючи бажання підопічних, при відділенні соціально – побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення з січня 2016 року почав діяти гурток «Гарне кіно». Цікаве проведення вільного часу – це основна мета гуртку. Засідання його проводяться на базі бібліотеки – філіалу №3 ЦБС для дорослих, де підопічні відділення згадали сюжет та акторів музичного радянського кінофільму «Небесные ласточки», життєвий і творчий шлях Ірини Муравьової, переглянули документальний фільм «Самая обоятельная и превлекательная», ознайомились з історією виникнення легендарного тріо Віцина, Моргунова і Нікуліна. Залишилося багато тем для обговорення.
На музичному факультеті «Університету третього віку» проводяться бесіди про композиторів, артистів, на літературно – художньому факультеті знайомимось з творчістю письменників та поетів, а для спогадів про улюблених акторів годин спілкування не достатньо. Для бажаючих  переглянути улюблені уривки, створений цій гурток.  
Всіх, кого зацікавили наші заняття, просимо звертатися за адресою: вул. Скороходова, 1, тел. 36-03-72.

Батьківські збори у «Цвєтіку-Сємицвєтіку»

Педагогічний колектив міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів тісно співпрацює з батьками своїх вихованців: тримає їх у курсі реабілітаційного процесу та здійснює просвітницьку педагогічну роботу. З цією метою щоквартально проходять батьківські збори.

Так з 1 по 4 березня 2016 року у реабілітаційних групах пройшли батьківські збори, на яких розглядалося питання «Роль батьків у вихованні дитини з особливими потребами».

Вчителі-реабілітологи розкрили роль батьків у вихованні дітей з особливими потребами та надали багато цінних і практичних рекомендацій, по продовженню реабілітації дітей вдома.

Директор Центру Діліна Г.С. познайомила з підсумками роботи педагогічного колективу за 2015 рік, відзначила досягнення та повідомила над якими проблемами працює колектив в даний час.

Практичний психолог Козирєва А.Б. дала рекомендації батькам по вмінню розуміти потреби дитини з обмеженими можливостями та навчила керувати своїм емоційним станом, провела анкетування «Моє ставлення до дитини».

Детальніше...

Хотіла б я піснею стати

25 лютого 1881 р. народилася велика українська поетеса Леся Українка – це літературний псевдонім, а насправді –Лариса Петрівна Косач.
      ЇЇ постать посідає гідне місце серед великих і безсмертних мужів, таких як Гомер, Данте, Шекспір, Гете, Пушкін і Шевченко, Бетховен і Чайковський, Мікеланджело і Рембрандт.
Вектори руху художньої думки геніальної української поетеси рельєфно окреслив  видатний філолог-україніст другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Іван Денисюк: «Є щось особливо бентежне у тому понятті, яке ми вкладаємо у горде наймення Леся Українка, – почуття чогось високого, чистого, майже недосяжного...»
До дня народження видатної поетеси, для слухачів факультету «Літературно – художній» Університету третього віку відділення соціально – побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення, працівниками бібліотеки – філіалу №3 ЦБС для дорослих, проведена літературна година «Княгиня української поезії» та виставку-експозицію, де розміщено літературу, фотоматеріали  про життя та діяльність автора.
Слухачі Університету ознайомились з біографічними даними поетеси та її віршами. Закінчили захід  словами Олени Журливої ; в її присвяті “Пам’яті Лесі Українки”

Детальніше...

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація