Новини

Ветерану - слава

Віце-мер Шевченко Є.В., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М., голова міської ради ветеранів війни та праці Ященко В.М. привітали вчора з  95-річчям ветерана війни, учасника визволення міста Жукова О.Л. Олексій Лук’янович і піднесеному настрої з радістю прийняв поздоровлення та подарунки. Щиро подякував громаді міста за пам'ять та повагу. На даний час  у Миколаєві мешкає лише 3 учасника визволення міста, а учасників бойових дій – 421 особа. Щомісяця міська влада виплачує визволителям по 1000 грн., а в переддень 9 Травня ветерани отримали по 4000 грн. 

Детальніше...

Поздоровлення з 100-річним ювілеєм

24 травня свій 100 літний день народження відзначила Напольнікова Марія Фоківна, що мешкає у Інгульському районі Миколаєва.  З квітами та подарунками до ювілярки приїхали представники департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Багато теплих слів  іменинниці передали від губернатора області  Вадима Мерікова і мера міста Олександра Сєнкевича. У привітанні однієї з найстаріших мешканок нашого міста прийняли участь благодійники з кафе «Де Густо». Крім того, ї, як і іншим сторічним жителям Миколаєва, цього місяця призначена стипендія у розмірі 500 грн.

Марія Фоківна народилась в багатодітній селянській сім’ї в с.Христофорівка Баштанського району. Пройшла через всі труднощі, які випали на її долю – голод, холод, хвороби, Велику Вітчизняну війну.

Закінчила 7 класів сільської школи. Будучи малою дитиною допомагала батькам. У 1935 році Марія Фоківна переїхала з рідного села до м. Миколаєва, де почала свою трудову діяльність токарем Заводу № 200 – у сучасності завод ім. 61 Комунара. Цього ж року зустріла свого майбутнього чоловіка Юхима Федоровича, з яким прожили майже 50 років, народили та виховали двох синів та доньку.

Детальніше...

Роз’яснює фахівець

У відділенні  соціально-побутової адаптації Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради на базі «Університету третього віку» на факультеті «Психологія та право»  відбулась  зустріч із завідувачем сектору по роботі з інвалідами  управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району Світланою Килимник.

На зустріч  прийшли ветерани війни, інваліди загального захворювання  та інваліди з дитинства. Світлана Олександрівна ознайомила присутніх зі змінами в законодавстві щодо забезпечення вищезазначеної категорії громадян засобами реабілітації. Особливу увагу звернула на те, що засоби реабілітації з пункту прокату видаються безкоштовно і лише інвалідам. Ознайомила також з порядком забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, інвалідів загального захворювання, інвалідів з дитинства та виплатою їм компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку; зупинилась на питаннях проїзду  ветеранів війни та інвалідів в міжміському транспорті. Цікавили присутніх питання пільгового забезпечення: ліками, окулярами, слуховими апаратами, зубопротезування та інші питання, на які було надано завідувачем сектору вичерпну відповідь.   

Детальніше...

Спадок української нації

Підопічні відділення соціально-побутової адаптації Інгульського (Ленінського) району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради долучилися до Всеукраїнської акції ««День української вишиванки». Цього дня працівники відділення  Верба Ірина Олександрівна та Романова Ірина Олександрівна провели цікаву інформаційну годину на тему «Спадок української нації». Не секрет, що українська вишиванка є обов’язковим атрибутом вбрання. Свята, визначні події та дати не обходяться без застосування української народної вишивки, яка визначає живописну, графічну та орнаментально-композиційну культуру нашого українського народу. З давніх-давен повелося проводити заходи на відповідну тематику, оскільки проходить час, відлітають роки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить вічної краси вишитих речей. В  ході спілкування підопічні відділення дізналися багато цікавого для себе з історії виникнення та святкування свята вишиванки, проглянули цікаві історичні відео – хвилинки на дану тематику та отримали невеличкий майстер - клас щодо вибору ниток та тканини для вишивання українських мотивів та орнаментів. Закінчилася година спілкування за чашкою ароматного чаю.

Наші мандрівки

Вже традиційними стають для нас екскурсії до  Національного історико- археологічного заповідника  «Ольвія» та до інших я історичних пам’яток.  Відвідувачі відділення соціально-побутової адаптації Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради радіють кожній такій поїздці.

Ось і цієї неділі було  організовано таку поїздку до історичної пам’ятки археології «Ольвія». Зранку всі мандрівники зібралися у місці призначення та зручно розмістившись у маршрутці вирушили у дорогу спостерігаючи краєвиди  та пейзажі  Миколаївщини. Послуги екскурсовода люб’язно надала постійна учасниця наших заходів, поетеса, член літературного об’єднання Суханова Р.Ф. В цікавій формі вона розповіла про історію виникнення та розвитку стародавніх поселень Ольвії: хто жив там у ті давні часи, чим займалися і чому прийшов занепад.  Присутні дізналися багато нового та перейнялися відчуттям того далекого минулого, про яке розповіла екскурсовод. Мандрівники насолоджувалися чудовою  природою Ольвії, її чистим повітрям  та  споглядали дивовижний краєвид вздовж річки Південний Буг. Враження від кожної такої поїдки в заповідні місця незабутні.

Детальніше...

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація