Новини

Космонавтика – історія та сьогодення

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

З нагоди відзначення цієї знаменної дати та 55-річчя з дня польоту космонавта Юрія Гагаріна  навколо орбіти Землі, у відділенні соціально- побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради проведена зустріч з полковником ракетних військ стратегічного призначення, членом обласної ради ветеранів Тимощенко Володимиром Анатолійовичем, який розповів про історію космосу та розвиток космонавтики сьогодні. У слухачів заходу було багато запитань, на які лектор надав змістовні та аргументовані відповіді.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створює для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок в майбутнє, а скільки їх буде ще? Це зроблять наші нащадки.

Слухачі «Університету третього віку» освоюють Інтернет

Студенти «Університету третього віку», які відвідують відділення соціально-побутової адаптації  Інгульського (Ленінського) району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради неодноразово виявляли бажання навчитися навичкам роботи на комп'ютері та освоїти ази інформаційно-комп'ютерних технологій, а також вільно оволодіти Інтернетом. І цей навчальний рік не став виключенням.

В  рамках факультету «Основи компь’ютерних знань» сформовано навчальні курси, на яких студенти «третього віку» знайомляться з комп'ютером, освоюють правила техніки безпеки роботи, навчаються користуватися текстовими програмами. Завдяки  допомозі компанії «Дикий сад» у відділенні функціонує безкоштовна Вай-Фай мережа Інтернету і студенти з великим нетерпінням чекають занять з виходу в Інтернет для знайомства з пошуковими системами, соціальними мережами та порталом державних послуг. Заняття побудовані таким чином, що всі отримані знання слухачі відразу закріплюють на практиці. З початку року навчання вже пройшли 15 осіб, а зараз навчання проходять 20 осіб. В залежності від навичок користування комп'ютером сформовано 4 групи. Випускники факультету з нетерпінням очікують на свої сертифікати, які підтвердять опанування ними сучасних навичок.

Детальніше...

Вічна пам’ять

                            После боя,  крепко сжав оружье,
                            Вы взошли на этот пьедестал
                            И остались в солнечном Прибужье,
                            Чтобы Николаев расцветал.

У відділенні соціально-побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведена презентація книги «Подвиг десанта наперекор всему», яка присвячена 100 річчю (21.05.15) зі дня народження Героя Радянського союзу Костянтина Федоровича Ольшанського. Її автор - член обласної організації ветеранів війни та праці, член Національного союзу журналістів України, Всеукраїнського союзу письменників – мариністів, історико-краєзнавчого товариства «Золотая Ладья», воєнного історика Пилипчука Олексія Олексійовича.  

Детальніше...

Дякуємо за співпрацю

На базі Миколаївської обласної організації  Союзу організацій інвалідів України (голова – Руденко Галина Миколаївна) проводяться майстер-класи, на яких навчають всіх бажаючих  народно-прикладному мистецтву. Старший інспектор обласної організації Склярова Олександра Ігорівна спільно з майстрами міста надають поради рукодільницям. Частими гостями на цих заходах є підопічні  відділення  соціально-побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, які відвідують заняття на факультеті «Рукоділля» «Університету третього віку». Інструктор з трудової адаптації відділення Скарлат Наталя Дмитрівна допомагає підопічним оволодіти азами рукоділля.

На протязі 2015-2016 навчального року проводились майстер-класи по слідуючих напрямках:
-    ручне ткацтво на бердо;
-    глиняні вироби (сопілки, фігурки);
-    різьба по яйцю;
-    вишивка хрестиком;
-    драпанки та Великодні писанки.

Детальніше...

Продовжуємо роз’яснення

Спеціалісти структурних підрозділів департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради продовжують надавати громадянам роз’яснення щодо надання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги відповідно до змін у законодавстві. Вчора спеціаліст відділу персоніфікованого обліку та фінансування пільг УСВіК Корабельного району Коваленко Н.В. надала такі роз’яснення для мешканців ОСББ «Новинка» (24 особи).

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація