Новини

Відзначення 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

На початку цього тижня, в рамках відзначення 30–х роковин Чорнобильської катастрофи, за участі керівного складу управління соціальних виплат і компенсацій Заводського району представників управління Пенсійного фонду України в Заводському районі, поліклініки, стоматології, голови Миколаївської обласної громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України", голови громадської організації з постраждалими громадянами, які проживають на території Заводського району, представників адміністрації Заводського району, та громадянами, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, відбулася зустріч в управлінні соціальних виплат і компенсацій Заводського району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

На цій зустрічі начальником управління – Малишко С.В. були згадані події, які відбулися 26 квітня 1986 року, а саме про найкрупнішу в історії людства техногенну катастрофу – Чорнобильську аварію та були висловлені слова подяки присутнім громадянам за самовідданість у ліквідації наслідків цієї катастрофи.

Під час цієї зустрічі були обговорені нові зміни у діючому законодавстві, про одноразову матеріальну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок ЧАЕС категорії І та ІІ, за рахунок фінансування субвенції з місцевого та обласного бюджетів, питання медичного забезпечення та забезпечення безоплатними ліками, виплати на продукти харчування, пенсійні питання, нові принципи організації оздоровлення громадян, які  постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, пільги на житлово – комунальні послуги, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Детальніше...

З 105 річним ювілеєм

У цьому затишному та теплому домі завжди радо зустрічають гостей.  Але така їх кількість людей ледве розташувалась в однокімнатній квартирі, де мешкають дві літні жінки. Для 80-ти річної Ірини Григорівни Шиманської день народження матері – особливий. Адже, Галина Тимофіївна Зоря народилась 10 квітня 1911 року, то ж гості, які завітали до них, вітали ювілярку з 105-ти річчям. Голова адміністрації Заводського району В'ячеслав Карцев, директор департаменту праці та соціального захисту Сергій Бондаренко та представники різних соціальних служб з півгодини жваво спілкувались з Галиною Тимофіївною, яка згадувала своє життя. Жіночка народилась у Вінницькій області, тут пережила голодомор, перший її чоловік був репресований. Під час Другої Світової війни її сім'я проживала в Барнаулі, тут на військовому заводі працював її другий чоловік. Після війни вона повернулася в рідну Україну. У Галини Тимофіївни є син і дочка, 2 внука і 3 правнука. Подарунки, квіти і привітання Галина Тимофіївна приймала з таким захопленням і вдячністю, що гості не жаліли побажань і добрих слів. Іменинниці передали привітання від губернатора Вадима Мерікова і мера Олександра Сєнкевича, народного депутата України Бориса Козиря.

Детальніше...

Слухачі «Університету третього віку» освоюють Інтернет

Студенти «Університету третього віку», які відвідують відділення соціально-побутової адаптації  Інгульського (Ленінського) району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради неодноразово виявляли бажання навчитися навичкам роботи на комп'ютері та освоїти ази інформаційно-комп'ютерних технологій, а також вільно оволодіти Інтернетом. І цей навчальний рік не став виключенням.

В  рамках факультету «Основи компь’ютерних знань» сформовано навчальні курси, на яких студенти «третього віку» знайомляться з комп'ютером, освоюють правила техніки безпеки роботи, навчаються користуватися текстовими програмами. Завдяки  допомозі компанії «Дикий сад» у відділенні функціонує безкоштовна Вай-Фай мережа Інтернету і студенти з великим нетерпінням чекають занять з виходу в Інтернет для знайомства з пошуковими системами, соціальними мережами та порталом державних послуг. Заняття побудовані таким чином, що всі отримані знання слухачі відразу закріплюють на практиці. З початку року навчання вже пройшли 15 осіб, а зараз навчання проходять 20 осіб. В залежності від навичок користування комп'ютером сформовано 4 групи. Випускники факультету з нетерпінням очікують на свої сертифікати, які підтвердять опанування ними сучасних навичок.

Детальніше...

Космонавтика – історія та сьогодення

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

З нагоди відзначення цієї знаменної дати та 55-річчя з дня польоту космонавта Юрія Гагаріна  навколо орбіти Землі, у відділенні соціально- побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення  Миколаївської міської ради проведена зустріч з полковником ракетних військ стратегічного призначення, членом обласної ради ветеранів Тимощенко Володимиром Анатолійовичем, який розповів про історію космосу та розвиток космонавтики сьогодні. У слухачів заходу було багато запитань, на які лектор надав змістовні та аргументовані відповіді.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створює для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок в майбутнє, а скільки їх буде ще? Це зроблять наші нащадки.

Дякуємо за співпрацю

На базі Миколаївської обласної організації  Союзу організацій інвалідів України (голова – Руденко Галина Миколаївна) проводяться майстер-класи, на яких навчають всіх бажаючих  народно-прикладному мистецтву. Старший інспектор обласної організації Склярова Олександра Ігорівна спільно з майстрами міста надають поради рукодільницям. Частими гостями на цих заходах є підопічні  відділення  соціально-побутової адаптації Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, які відвідують заняття на факультеті «Рукоділля» «Університету третього віку». Інструктор з трудової адаптації відділення Скарлат Наталя Дмитрівна допомагає підопічним оволодіти азами рукоділля.

На протязі 2015-2016 навчального року проводились майстер-класи по слідуючих напрямках:
-    ручне ткацтво на бердо;
-    глиняні вироби (сопілки, фігурки);
-    різьба по яйцю;
-    вишивка хрестиком;
-    драпанки та Великодні писанки.

Детальніше...

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація