Новини

Спільними зусиллями досягти мети

Про першочергові цілі щодо подальшого виконання державної програми створення доступного середовища у місті йшла мова на черговому засіданні міського комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Заступник міського голови Мкртчян М.С. надав слово директору департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренку С.М., який охарактеризував стан виконання Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та діяльності комітету по координації всіх гілок влади та громадськості в цьому питанні. Він навів цифри: на даний час у Миколаєві проживає 26552 особи з інвалідністю, з них 710 осіб пересуваються на візках. Виконання робіт по створеному реєстру об’єктів соціальної інфраструктури контролюється та регулярно оновлюється. Доповідачі – керівники управлінь освіти, охорони здоров’я, з питань культури та охорони культурної спадщини, у справах фізичної культури та спорту відзвітували про проведені роботи, а найголовніше представили плани першочергових заходів щодо покращення умов доступності для людей з інвалідністю на підпорядкованих об’єктах, на яких зосереджена увага на теперішній час. За участю представників громадських об’єднань осіб з інвалідністю Долгих О.О., Виноградової О.О. були обговорені питання комунікації громадськості та міської влади щодо подальшої роботи в цьому напрямку. Зазначено, що необхідно активізувати проведення робіт по облаштуванню нульових сходових маршів допоміжними засобами в середині під’їздів багатоквартирних житлових будинків, обладнанню доступного середовища на території КП «Миколаївський зоопарк» та транспортної інфраструктури і вуличної мережі.

П’ятирічний ювілей

Сьогодні у відділенні денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулася літературно-музична зустріч, яку підготував колектив «Творче слово» з нагоди свого п’ятиріччя.

Беззмінним керівником творчого колективу була і залишається талановита та ерудована в питаннях літератури та мистецтва Суслонова Інна Георгіївна. Старанно готуючись до зустрічі, вона розкрила весь творчий потенціал колективу, згадала всіх учасників з початку його заснування. З роками змінювався та удосконалювався репертуар, ставав більш різноманітним, покращувався. Відвідувачі відділення під час зустрічі дізнались багато нової інформації з життя та творчості улюблених поетів та письменників: Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українки, О.Пушкіна, С.Єсеніна та багатьох інших. Кожна програма була прикрашена сценками, піснями, віршами, гуморесками, танцями.

Детальніше...

Вшановуємо пам’ять

У середу, 26 квітня, біля пам'ятника «Скорботний ангел Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм, присвячений 31-й річниці Чорнобильської катастрофи. У заході взяли участь мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, представники обласної влади, ветерани, мешканці міста. На жаль, сьогодні все менше і менше людей пам'ятають, що означає 26 квітня для нашої країни і всього світу, - сказав міський голова. - Але для мене люди, які воювали і захищали нас і які брали участь у ліквідації Чорнобильської трагедії, - герої. Я вдячний всім, хто врятував світ від радіації! Вони як ніхто інший усвідомлювали усю небезпеку, розуміли, що ризикують своїм життям, але все одно боролися з «мирним» атомом!

Олександр Сєнкевич зазначив, що міська влада надає всебічну підтримку героям-ліквідаторам, а також людям, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, реалізуючи різні міські програми

Пам'ять людей, які пішли з життя внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, вшанували хвилиною мовчання. Також за загиблими ліквідаторами провели молебень.

Детальніше...

З турботою про дітей

Проведено чергове засідання міської координаційної ради з питань соціальної реабілітації дітей-інвалідів, під головуванням заступника міського голови Шевченка Є.В. У засіданні взяли участь представники закладів соціальної направленості та батьки дітей, які потребують особливої уваги. Обговорені нагальні питання надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю у реабілітаційних закладах міста, створення відповідних умов у навчальних закладах з інклюзивною формою навчання. В тому числі йшла мова про надання психолого-педагогічної допомоги дітям-інвалідам та їх батькам та про взаємодію закладів освіти з реабілітаційними установами міста. В обговоренні прийняли участь заступник директора міського Центру соціальної реабілітації дітей інвалідів Пирогова О.П., директор Державного комплексу соціальної реабілітації дітей інвалідів Шепель О.Г., член МОГО « Ліга інвалідів з ПОРа «Перемогти себе» Долгих О.О. Також, начальник відділу по охороні материнства та дитинства управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Заміхановська В.В. доповіла про забезпечення фінансування отримання медичних препаратів для дітей з інвалідністю у закладах охорони здоров’я міста та порядок їх отримання. Актуальним на даний час є питання щодо створення відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Корабельному районі, відділення денного перебування у Центрі, подальшої взаємодії закладів освіти з реабілітаційними установами міста. Саме на вирішення цих та інших питань націлена сумісна робота всіх зацікавлених організацій та громадськості.

Зустріч з мером

Зустрічі у районах міста з ліквідаторами аварії на ЧАЕС завершилися традиційною зустріччю мера Миколаєва Олександра Сєнкевича з представниками громадських організацій чорнобильців, ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Міський голова запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції, після чого озвучив статистичні дані, згідно з якими у Миколаєві на даний момент проживають 2453 чорнобильця, в тому числі 511 дітей.

Детальніше...

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація