Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сєміцвєтік»

 

Вас вітає міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сєміцвєтік»!

З самого початку свого життя дитина з обмеженими фізичними можливостями потрапляє у нерівні умови, які залишають її на нижчому щаблі ієрархічних сходів духовних цінностей. У неї мало шансів самостійно віднайти та зайняти своє місце в суспільстві. Допомогу повинні надати ми, найближчі їй люди, які знаходяться поруч: батьки, спеціалісти, вчителі-реабілітологи – все ближнє оточення дитини.

Рішенням Миколаївської міської ради №2/18 від 30 грудня 2010 року на базі чотирьох відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів міста створено міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який підпорядковується департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів є спеціалізованою, навчально-виховною реабілітаційною установою, метою діяльності якої є здійснення заходів, спрямованих на розвиток дитини-інваліда та коригування порушень її розвитку, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції в суспільство.

Директор Центру – Діліна Ганна Степанівна.
Прийом громадян здійснюється щовівторка з 9.00 до 12.30.

Положення про міський центр соціальної реабілітації  дітей-інвалідів

Зміни до Типового положення  про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

ПОСЛУГИ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ

              ЛОГОПЕДИЧНА КОРЕКЦІЯ

Вся робота направленна на поетапну корекцію мовних вад:

  1. Розвиток артекуляційної моторики.
  2. Розвиток фонематичного сприймання та слухової уваги.
  3. Розвиток мовного дихання.
  4. Усунення вад  звуковимови.
  5. Формування граматичної будови мовлення.


 

  ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА

Робота психолога поділена на блоки:
1.Просвітницька діяльність - освітлюються загальні проблеми психофізичного розвитку дітей з відхиленнями від норми.
2. Діагностикаорганізація первинного психо-педагогічного обстеження дітей-інвалідів, яка здійснюється з ціллю розроблення індивідуальної програми роботи з дітьми і  членами сім’ї.
3. Психокорекція – проводяться психокорекційні  заняття як в групі, так індивідуально.
4. Консультування батьків

 
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Спеціаліст з фізичної реабілітації надає  послуги дітям, метою яких є максимально можливий розвиток, підтримання та відновлення втрачених або послаблених рухових функцій та працездатності організму впродовж усього життя. Це включає також надання послуг у випадках, коли повноцінне функціонування рухового апарату та дієздатність можуть бути послаблені, внаслідок перенесеної травми, захворювання або негативного впливу навколишнього середовища. Повноцінне функціонування     рухового апарату є ключовим у понятті «здорова людина».

 

МАСАЖ

Дитячий масаж – це окремий напрям масажів, що вимагає особливої підготовки, вміння та індивідуального підходу в кожному конкретному випадку. 
Залежно від мети та призначення, дитячий масаж може бути профілактичним або оздоровчим. Буває, що малюки вже народжуються з певними проблемами:  гіпертонус м'язів,  гіпотонус,  кривошия,  рахіт, різні варіанти гриж, зокрема, пупкової. Трапляються порушення травної системи, нервової, лімфатичної систем, викривлення хребта, дефекти зводу стопи. Всі ці проблеми і допомагає вирішити (а іноді навіть і виявити) дитячий масаж. 

 

МИ ТА МУЗИКА

Музичні заняття сприяють естетичному вихованню дітей, формують зацікавленість музикою, танцем, піснею, розвивають музичні і вокальні здібності дітей, високий художній смак, що дає можливість правильно і повноцінно сприймати красу мистецтва.
Види музичної діяльності, які використовуються на музичних заняттях:
* мовні вправи;
* слухання музики;
* співи;
* музично-рухливі вправи;
* танці;
* гра на елементарних музичних
інструментах;
* хороводні ігри.

ЗООТЕРАПІЯ

Методи зоотерапії застосовуються для комплексної соціальної адаптації дітей з особливими потребами, для лікування порушення мови, для корекції тривожності, соромливості, емоційної збудливості дітей. Таким чином, використання прийомів зоотерапії корисно для лікування і корекції різних захворювань і порушень, від тяжких психічних захворювань до зняття емоційної напруги у абсолютно здорових людей та дітей.

 

 

Діти-інваліди проходять реабілітацію в групах:

РАННЯ СОЦІАЛЬНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Рання соціальна реабілітація (від 2 до 6 років) - це початок реабілітаційної системи взагалі. Як  дерево не може рости без коріння, будинок стояти без фундаменту, так і загальна система реабілітації інвалідів не може існувати без ранньої соціальної реабілітації.
Основні принципи ранньої соціальної реабілітації:
-    раннє виявлення патології та раннє втручання;
- послідовність та етапність   здійснення реабілітаційних програм;
-   неперервність та наступність в організації реабілітаційного процесу;
- всебічний та комплексний характер реабілітаційних заходів;
- глибока індивідуалізація реабілітаційних програм з урахуванням інвалідизуючого захворювання дитини.

 
СОЦІАЛЬНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Соціальна реабілітація (від 6 до 14 років) передбачає навчання дитини-інваліда основним соціальним навичкам (особиста гігієна, самообслуговування, пересування, спілкування тощо), пристосування  побутових умов до потреб дитини-інваліда, соціально-побутове влаштування та обслуговування, педагогічну корекцію для дітей-інвалідів з метою вироблення та підтримання навичок автономного проживання, стереотипів безпечної поведінки, навичок спілкування.


ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ

Професійна орієнтація (від 14 до 18 років) є одним із найбільш важливих напрямів роботи з дітьми-інвалідами, який передбачає оволодіння ними певних професійних навичок, виходячи з власних функціональних можливостей та інтересів:
- набуття навичок самообслуговування;
- формування умінь займатися побутово-господарською діяльністю;
- освоєння доступних
навичок функцій праці в груповій кімнаті, в навколишньому середовищі;
- професійне самовизначення та свідомий вибір  професії.

 

ЗАДАЧІ ЦЕНТРУ

- реалізація головних завдань, визначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги», щодо забезпечення права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної  інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл;
- створення умов для всебічного розвитку, засвоєння дітьми знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної освіти  з урахуванням рекомендацій лікарів;
- надання кваліфікованої допомоги дітям-інвалідам у здійсненні корекції психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації та залучення до участі в цій програмі батьків та (або) законного представника;
- підготовка батьків дітей-інвалідів до продовження реабілітаційного процесу з дітьми-інвалідами поза межами Центру, соціально-педагогічний патронат таких сімей;
- комплексна соціальна, психологічна, педагогічна та інші види реабілітації, соціальна адаптація дітей-інвалідів;
- надання реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда; 
-  виконання індивідуального сімейного плану;
- забезпечення транспортними послугами (до місця розташування Центру та до місця проживання дитини-інваліда).

До Центру зараховуються діти віком від 2 до 18 років з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, які отримали статус інваліда.

У виняткових випадках можливе продовження терміну перебування дитини-інваліда після досягнення нею 18-ти років на один рік з метою завершення виконання індивідуального плану реабілітації.

За дитиною-інвалідом зберігається місце в Центрі у разі її хвороби, карантину, хвороби або відпустки батьків та (або) законного представника, а також у літній період, але не більше 75 днів.

З дітьми-інвалідами працюють кваліфіковані спеціалісти, які мають вищу педагогічну освіту та посвідчення про курсову перепідготовку в Державному комплексі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Центр має мікроавтобус, який здійснює перевезення дітей до Центру і додому, до плавального басейну «Водолій», а також до Миколаївського зоопарку.

Контактна інформація:

Адреса Центру: вул. Погранична,13.
Телефони: 47-59-35, 47-59-26.
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
До нас Ви можете доїхати:
маршрутне таксі: 53, 29, 89, 88, 9, 43.
зупинка «Московська» або «стадіон «Юність».

 

 

 

 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація