Комунальна установа «Міський геріатричний будинок милосердя імені Святого Миколая» (далі – Установа) є стаціонарною інтернатною Установою для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами похилого віку та осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг
Основними завданнями Установи є:
- забезпечення створення належних умов проживання, соціально-побутового та медичного обслуговування, денної зайнятості (заняття творчістю, працетерапія тощо);
- стимулювання особистої заінтересованості підопічних у збереженні соціальної активності та здатності до самообслуговування;
- надання соціальних послуг (стаціонарний догляд, представництво інтересів, інформування, консультування).
Підопічні відповідно до встановлених норм забезпечуються:
- житловим приміщенням для проживання та комунальними послугами;
- предметами, матеріалами, м’яким і твердим інвентарем (одягом, взуттям, постільною білизною, засобами особистої гігієни, столовим посудом);
- раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі дієтичним відповідно до натуральних добових норм харчування в інтернатних установах, навчальних та санаторних закладах сфери управління Міністерства соціальної політики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 324, з урахуванням затверджених МОЗ норм фізіологічних потреб організму в основних харчових речовинах та енергії залежно від вікових і статевих особливостей;
- лікарськими засобами, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення у порядку, встановленому законодавством.
До Установи приймаються (з урахуванням ст. 48 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 10 Закону України від 18.05.2004 № 1727-ІV «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»):
- громадяни, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року;
- особи з інвалідністю у віці більше 50 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування і яким згідно з висновком лікарської комісії не протипоказане перебування в Установі.
Форма висновку лікарської комісії про те, що особі не протипоказане перебування в Установі, та Положення про лікарську комісію затверджується МОЗ.
До Установи на повне державне утримання безоплатно приймаються:
- особи з інвалідністю I групи;
- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II-III груп, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.
Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II-III груп, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, влаштовуються до установи та отримують соціальні послуги з установленням диференційованої плати відповідно до законодавства.
Якщо середньомісячний сукупний дохід громадян похилого віку, осіб з інвалідністю II-III груп перевищує чотири прожиткових мінімуми, такі особи влаштовуються до Установи за умови оплати послуг.
У разі отримання громадянами похилого віку та особами з інвалідністю соціальних послуг із установленням диференційованої плати або за умови оплати послуг, пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та/або державна соціальна допомога виплачується їм у повному розмірі.
За наявності вільних місць до Установи можуть прийматися громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, у яких є особи, які повинні забезпечувати їм догляд і допомогу за договором довічного утримання, спадковим договором, за умови оплати послуг.
Приймання до Установи проводиться згідно з путівкою, виданою особі, її законному представнику чи органу опіки та піклування (якщо опіку над підопічними здійснює орган опіки та піклування) департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.
На підставі путівки, виданої департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, та пакета документів видається наказ директора Установи про прийняття підопічного до установи, визначаються індивідуальні потреби та складається індивідуальний план надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики.
За результатами визначення потреб підопічного складається індивідуальний план надання соціальних послуг. У ньому зазначаються заходи, які потрібно провести для надання соціальних послуг, відомості про необхідні ресурси, періодичність і строки проведення цих заходів, відповідальні за виконання, дані щодо моніторингу результатів надання соціальних послуг.
На основі індивідуального плану надання соціальних послуг між підопічним чи його законним представником та представником Установи укладається договір про надання соціальних послуг, у якому зазначаються права та обов’язки кожної із сторін, обсяг соціальних послуг, цілі та строк їх надання.
Тимчасове вибуття підопічного, який постійно проживає в Установі, на сукупний строк до шести місяців протягом календарного року, але не більш як два місяці підряд, здійснюється на підставі:
- письмової заяви підопічного (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
- письмової заяви опікуна підопічного (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів);
- письмової заяви родичів підопічного або інших осіб, які мають намір тимчасово забрати підопічного, якщо опіку над ним здійснює Установа.
Відрахування підопічного з Установи проводиться у тижневий строк за погодженням з департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради у зв’язку із:
- поданням письмової заяви підопічного (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
- поданням письмової заяви опікуна підопічного (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів) чи рішення органу опіки та піклування (якщо опіку над підопічним здійснює Установа);
- переведенням до іншої установи (закладу);
- неповерненням без поважних причин і без погодження з Установою з поїздки до його опікуна або піклувальника, родичів після закінчення шестимісячного строку (після з’ясування причини неповернення);
- невиконанням без поважних причин вимог, визначених договором про надання соціальних послуг;
- рішенням суду;
- смертю підопічного (після отримання свідоцтва про смерть або його копії).
Будинок милосердя розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. 2-а Набережна, 1-Д, тел/факс 44-87-72, директор – Власов Володимир Яковлевич.