Міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

З метою забезпечення реалізації основних завдань, визначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги» та Комплексною  програмою «Соціальний захист» на 2007-2011 роки щодо забезпечення права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ і шкіл та створення для цього умов 30 грудня 2010 року рішенням Миколаївської міської ради № 2/18 на базі міського відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яке складалося з районних філій, створений міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який є структурним підрозділом департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

На сьогодні міський центр обслуговує 72 дитини-інваліда з різними вадами: ДЦП, розумовою відсталістю, психічними розладами.

Центр вирішує питання навчання дитини-інваліда основним соціальним навичкам; педагогічної корекції дітей-інвалідів з метою вироблення та підтримання навичок автономного проживання, стереотипів безпечної поведінки, опанування навичками захисту власних прав та інтересів, самоаналізу та отримання навичок, позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування, забезпечення автономного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою; професійної орієнтації дітей-інвалідів відповідно до індивідуальної програми реабілітації для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, визначення можливостей до професійної підготовки.

За 2011- 2012 роки пройшли реабілітацію 295 дітей-інвалідів.

Родина найбільш зацікавлена у вирішенні проблем своєї дитини. Думка батьків, їх запити і побажання повсякчас аналізуються і вирішуються владою, Центром.

У 2012 році із 158 дітей-інвалідів Центру до загальноосвітніх шкіл пішло 14 дітей, до дитячих садків – 5 дітей, до інших закладів – 16 дітей.

Міська влада забезпечила Центр мікроавтобусом, який здійснює перевезення дітей до Центру і додому, до плавального басейну «Водолій», а також до Миколаївського зоопарку. У 2012 році здійснено 5495 перевезень.

До відкриття Центру за рахунок бюджетних коштів проведено капітальний ремонт на суму 204 999,48 грн. зроблено поточний ремонт та благоустрій території   на суму 99 964,30 грн.

Завдяки міській владі у дітей Центру є можливість відвідувати Миколаївський міський зоопарк, де проводяться заняття по зоотерапії, які є складовою частиною комплексної соціальної адаптації дітей з особливими потребами. 

Позитивні емоції отримують діти-інваліди отримують від зустрічі, спілкування та катання на поні, що сприяє їх фізичному, психічному розвитку. 

Свята, які проводяться у Центрі – це підсумок кропіткої роботи всього колективу та батьків. Діти показують свої досягнення та успіхи.

 

Адреса міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів:

вул. Погранична, 13.
Телефон – 47-59-35.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація