Статті

Інформація для учасників АТО

Збірник матеріалів для учасників АТО

Санаторно-курортне лікування учасників АТО.

Послуги психологічної реабілітація учасників антитерористичній операції

Забезпечення участника АТО технічними та іншими засобами реабілітації в Україні

Інформація про розміри компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування на 2016 рік

Ветеран війни учасник АТО має право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.

Інформація щодо стану справ із соціальним захистом учасників АТО у м. Миколаєві станом на грудень 2015 року.

ПАМ'ЯТКА для учасників антитерористичної операції

Допомога держави особам, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району АТО

Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування...

Демобілізованих враховуємо у квоту для працевлаштування, а за зниклими без вісті і пораненими зберігаємо середній заробіток


Соціальний захист учасників антитерористичної операції

 

На обліку перебувають учасники АТО, всього 1580 осіб:

- 34 особи, якімають статус „Інвалід війни”;

  • 1469 мають статус ,,Учасник бойових дій”;
  • 2 мають статус ,,Інвалід військової служби”;
  • 75 (29 дітей) громадян, які мають статус ,,Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни”;
  • вдова загиблого Героя України Кривоносова С.С.;

З початку антитерористичної операції на сході країни загинули 44 мешканця.

У місті Миколаєві рішенням сесії Миколаївської міської ради від 11.09.2014 №43/4 затверджено міську Програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Дана Програма визначає комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою підтримки громадян, яких направлено в зону проведення антитерористичних операцій та членів їх сімей, надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань осіб, які брали участь у проведенні АТО та членів їх сімей, а також членів сімей, загиблих під час здійснення АТО.

На виконання цієї Програми, рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 26.09.2014 № 924 затверджено Порядок звільнення учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції від сплати за користування житлом (квартирної плати) незалежно від форми власності житлового фонду.

До районних управлінь соціальних виплат та компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради звернулося за додатковою пільгою 875 осіб з числа учасників АТО та членів їх сімей. Додаткової пільги нараховано та профінансовано на суму 308,5 тис. грн.

На 2016 рік на виконання цього пункту Програми у міському бюджеті передбачено 545 тис. грн.

Відповідно до вищезазначеної Програми у м. Миколаєві учасникам АТО та сім’ям, члени яких загинули під час проведення АТО, проводиться виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва та надається адресна грошова допомога на виготовлення проектної документації.

На сьогоднішній день до Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради надійшло 2339 заяв щодо виділення земельних ділянок військовослужбовцям, які беруть участь у антитерористичній операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Рішеннями міської ради 594 військовослужбовцям, що є учасниками антитерористичної операції надані дозволи на виготовлення проектів, виділена 291 земельна ділянка, з міського бюджету 230 військовослужбовцям, які отримали у власність земельні ділянки виплачена адресна грошова допомога на виготовлення технічної документації по 1000 грн. кожному.

На 2016 рік бюджетом м. Миколаєва передбачена аналогічна виплата на загальну суму 540 тис. грн.

Окремим пунктом вище означеної Програми членам сімей загиблих (померлих) під час участі в проведенні АТО передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги за рахунок міського бюджету. У 2015 році 34 сім’ї загиблих отримали таку допомогу на загальну суму 51 тис. грн.

На 2016 рік роботу у цьому напрямку буде продовжена, заплановано щомісячно виплачувати цим сім’ям по 1000,0 грн. на загальну суму 468 тис. грн.

Протягом 2015 року 78 учасників АТО та сімей учасників АТО отримали адресну грошову допомогу у зв'язку з виникненням складних життєвих обставин за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму близько 25 тис. грн. 17 громадян даних категорій вже звернулися з аналогічним проханням до виконавчого комітету Миколаївської міської ради у 2016 році.

Влітку 2015 року з метою сприяння проведення безкоштовного літнього відпочинку для дітей військовослужбовців - учасників АТО у реабілітаційному відділенні дитячої поліклініки № 3, у затишному та зеленому куточку міста біля р. Південний Буг упродовж 5-х змін понад 100 дітей отримали лікувальні та реабілітаційні процедури. На базі відпочинку охоплено оздоровленням 23 дитини учасників бойових дій в АТО. В інших оздоровчих закладах за рахунок коштів місцевого бюджету оздоровлено 65 дітей учасників бойових дій в АТО на суму 96,0 тис. грн.

Доповненнями до Комплексної програми соціального захисту населення „Турбота”, затвердженими рішенням Миколаївської обласної ради від 11 липня 2014 № 5 передбачено надання одноразової матеріальної допомоги дітям військовослужбовців, які загинули або померли внаслідок поранення одержаних при виконанні службових обов’язків на тимчасово окупованої території за рахунок субвенції з обласного бюджету.

З початку дії Програми по місту Миколаєву було надано вищезазначену допомогу 29 дітям військовослужбовців на загальну суму 337,5 тис. грн.

За рахунок обласного бюджету надані путівки на санаторно – курортне лікування 31 особі з числа учасників АТО, в тому числі 8 інвалідам війни, 21 УБД, 2 – членам сімей УБД на суму 93,1 грн.

Згідно з державною програмою «Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку) протягом 2015 року проводилась виплата на проведення заходів з соціальної та професійної адаптації 59 учасників АТО на 195,9 тис. грн., в т.ч. на навчання 30 учасників АТО в Чорноморському державному університеті ім. Петра Могили за напрямком підготовки «Соціально-психологічна підготовка та підтримка військовослужбовців» - 97,066 тис.грн., на навчання 29 учасників АТО в Миколаївській зразковій автомобільній школі за напрямком «Водій транспортних засобів (категорія В) – 98,861 тис. грн.

З метою забезпечення вирішення нагальних питань соціального захисту демобілізованих учасників антитерористичної операції фахівцями департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводиться робота щодо виявлення потреби у працевлаштуванні вищезазначених осіб. Потребуючих роботи ознайомлюють з наявними вакансіями, а також надаються роз’яснення щодо можливості отримання послуг служби зайнятості.

За 2015 рік скористалися послугами державної служби зайнятості 120 осіб зазначеної категорії, з них: 108 осіб отримали допомогу по безробіттю, 23 - працевлаштовано, 10- проходили профнавчання та 41 особа прийняла участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Також фахівцями департаменту протягом 2015 року приймалися та опрацьовувалися звіти в рамках «Порядку виплати компенсацій підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 105.

231 підприємство в 2015 році отримало компенсацію середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період на загальну суму 42315,5 тис. грн.

Також проводилась виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільнених з військової служби. Допомогу отримали 63 військовослужбовця на загальну суму 73,1 тис. грн.

У 2016 році робота по соціальному захисту демобілізованих учасників АТО у цьому напрямку триває. За станом на 23 лютого 2016 року скористалися послугами державної служби зайнятості 131 особа зазначеної категорії, з них: 118 осіб отримали допомогу по безробіттю, 3- проходили профнавчання та 2 особи приймали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Крім того, проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота серед учасників АТО з числа інвалідів стосовно їх можливостей отримувати послуги з професійної реабілітації на базі діючих центрів професійної реабілітації, що діють в системі Мінсоцполітики та органів соціального захисту шляхом розміщення буклетів та флаєрів з відповідною тематикою у районних військкоматах, лікувальних закладах, аптеках нашого міста.

Також, відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасники бойових дій мають право на отримання 75 - відсоткової знижки плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання затверджених діючим законодавством та знижку в розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном.

Відповідно до інформації Миколаївського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молодіцентром проводиться робота з сім’ями загиблих військовослужбовців. Фахівцями Центру надається комплекс соціальних послуг та психологічна підтримка, сприяння у вирішенні побутових проблем сімей загиблих військовослужбовців.

Протягом 2015 року здійснено 37 відвідувань сімей, в яких загинули військовослужбовці, з них здійснено 25 оцінок потреб. Вищезазначеним сім'ям надано 218 соціальних послуг. У 2016 році робота у цьому напрямку буде продовжена.

Відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” на квартирному обліку в м. Миколаєві перебуває 6 сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у АТО, 5 інвалідів війни, 63 учасника бойових дій, які брали участь у АТО та 17 осіб, які перебувають на черзі за іншою пільгою, але мають посвідчення учасника бойових дій у АТО.

Станом на сьогоднішній день у м. Миколаєві 8 сім’ям загиблих військовослужбовців - учасників АТО надано житло.

За інформацією управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, стаціонарне лікування учасники бойових дій в АТО отримують на 25 стаціонарних ліжках, які передбачені для надання стаціонарного лікування ветеранам війни. На вказаних ліжках передбачено додаткове харчування та витрати на медикаментозне забезпечення на 1 ліжко-день - 40 грн. на медикаменти і 35 грн. на харчування.

Протягом 2015 року та з початку проведення АТО в закладах охорони здоров'я міста військовослужбовці-учасники антитерористичної операції та члени їх сімей отримали медичну допомогу в кількості 1485 осіб, в тому числі амбулаторну допомогу - 1369 осіб (терапевтичну - 1312; хірургічну -57) та стаціонарну - 116 осіб.

Відповідно до інформації управління освіти Миколаївської міської ради в місті розроблено Програму військово-патріотичного виховання населення на період 2015-2020 р.р.

У м. Миколаєві організовано шефство шкіл та надано благодійну допомогу 66 учасникам АТО та їх сім`ям (зібрано кошти на операції, протезування та лікування, медикаменти, обмундирування, екіпіровку, особисті речі, засоби особистої гігієни, матеріальну підтримку сімей загиблих, одяг, канцтовари, забезпечення підручниками та харчування дітей, допомога по господарству батькам загиблих, психолого-педагогічна допомога дітям, залучення учасників АТО до виховних заходів); матеріальну допомогу мобілізованим вчителям шкіл міста.

У загальноосвітніх навчальних закладах міста організовано безкоштовне харчування дітей, чиї батьки загинули в зоні АТО.

В усіх школах протягом навчального року проводяться уроки Мужності за участю військових з АТО, учнями власноруч виготовлено листи, малюнки, поробки – обереги, «Ладанки миру» для відправлення їх учасникам АТО, проводяться різноманітні благодійні заходи, кошти від яких передано волонтерам з фонду допомоги українській армії, в шкільних музеях Бойової слави створюються експозиції з увічнення пам`яті учасників АТО.

Протягом 2014-2016 р.р. учнівські, педагогічні та батьківські колективи шкіл взяли участь у міському благодійному патріотичному заході для сімей учасників АТО та вимушених переселенців «Україна - це ми», акції «Збережемо Україну», міському військово-патріотичному проекті «Низький тобі уклін, солдате!», міській благодійній акції «Запали надію в серці», міському інтелектуальному краєзнавчому квесті «Героям слава!», обласному проекті «Дитячий оберіг для воїна», всеукраїнських акціях «Лист пораненому і «Мир-один на всіх!».

Учнями шкіл проведиться пошукова робота щодо збору інформації про випускників шкіл, які є учасниками АТО. ЗОШ № 32 присвоєно ім`я підполковника в/ч А 0224, випускника школи Кривоносова С.С., який загинув в зоні АТО; у ЗОШ № 54, 34, 26, 53, 20, 4 встановлено пам`ятні дошки випускникам, які загинули в зоні АТО.

З метою забезпечення взаємодії органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питання соціального захисту та надання допомоги у вирішення проблемних питань учасників АТО у місті Миколаєві відповідно до розпорядження міського голови від 18.11.2015 №268-р створений Центр допомоги учасникам антитерористичної операції.

 


 

Відділ трудових відносин управління праці звертає увагу керівників підприємств, установ та організацій міста

      22 липня 2015 вийшла постанова Кабінету Міністрів України № 522 «Про особливості оплати працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції», яка постановляє, що працівникам установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах її проведення, заробітна плата за фактичний час перебування в таких районах підвищується на 50 відсотків (за наявності підтвердних документів) .

      Рекомендуємо  керівникам інших суб’єктів господарювання передбачити в колективних договорах норму щодо виплати їх працівникам підвищеного розміру заробітної плати за участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах її проведення.


В управліннях соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводиться прийом документів для оформлення і видачі довідок про взяття на облік та надання адресної грошової допомоги для покриття витрат на проживання особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або з районів проведення антитерористичної операції.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати в районних управліннях соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради:

УСВіК Ленінського району вул. Миколаївська, 17, тел. 22-52-17;
УСВіК Заводського району вул. Морехідна, 9, тел. 34-21-16;
УСВіК Корабельного району вул. Новобудівна, 1, тел. 60-08-77;
УСВіК Центрального району вул. Декабристів, 25, тел. 47-91-39.


 

УЧАСНИКАМ   АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ  ОПЕРАЦІЇ

спеціалісти управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської  міської ради 

 РЕКОМЕНДУЮТЬ стати на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у санаторіях України.

 Ви брали безпосередню участь у бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції та маєте статус учасника бойових дій чи інваліда війни – зверніться до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з метою отримання путівки.

 Для цього необхідно подати документи:

-         заяву встановленої форми;
-         довідку Ф070/0 лікувальної установи;
-         копію паспорта та ідентифікаційного коду;
-         копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;
-         копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни ;
-         копію довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції;
-         копію документа про демобілізацію.

Більш детальну інформацію можна отримати в  управліннях соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради:

УСВіК Корабельного району:  вул. Новобудівна, 1, к.11 тел. 60-08-78

УСВіК Інгульського району: вул. Миколаївська, 26, тел. тел. 58-61-17

 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація