21 24 slide1 14 12 9 7 22 5 27 25 18 16 2 15 13 10 8 4 3 19 20 26 28

21

24


Notice: Trying to get property of non-object in /home/nii997/public_html/templates/zt_eoty/html/mod_zt_headline/zt_slideshow.php on line 81

Notice: Trying to get property of non-object in /home/nii997/public_html/templates/zt_eoty/html/mod_zt_headline/zt_slideshow.php on line 81

Notice: Trying to get property of non-object in /home/nii997/public_html/templates/zt_eoty/html/mod_zt_headline/zt_slideshow.php on line 82

slide1

14

12

9

7

22

5

27

25

18

16

2

15

13

10

8

4

3

19

20

26

28

Шановні мешканці міста Миколаєва!

З метою визначення потреб населення міста Миколаєва у соціальних послугах та пріоритетів їх подальшого розвитку департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводиться анкетне опитування.

Пропонуємо взяти участь в анкетуванні та відповісти на запитання, які необхідно врахувати в організації надання соціальних послуг у місті Миколаєві.

Анкета анонімна, результати необхідні для узагальнення. Будь ласка, уважно прочитайте запитання та поставте позначку поруч з обраним варіантом відповіді.

Анкета доступна за посиланням :

Какие мечты в 100 лет?

Мартовские ночи пока холодные, но днем припекает солнышко и ясно чувствуется  приближение весны. В такие  дни, предвосхищающие возрождение природы, очень-очень много лет назад в многодетной семье на Николаевщине родилась девочка, история жизни которой может стать сценарием для  полнометражного фильма.

В строгости  и уважении к старшим воспитывали своих троих сыновей и пятерых дочерей  отец и мать. Крепкие духом и здоровьем, большинство детей пережили самые трудные годы. И голод, и войну, и тяжелую работу. 

О главе рода Алексее, который до глубокой старости работал кузнецом, с гордостью говорят потомки: «Мы из рода долгожителей,  с очень твердым характером».  Действительно, и сегодня, в сто лет, Дарья Алексеевна Товстая,  человек сдержанный и по-хорошему упрямый.

Характер ее закалился  еще в детстве. Хранитель истории рода, дочь именинницы, рассказывает, что в  двенадцать лет Дарья  начала трудиться в поле.  Наградой девушке за ударный труд было зеркальце, память о котором и сегодня  греет. И про первую любовь, ныне уже совсем пожилой женщины, с  чувством пересказывают. «Дело было так. Накануне войны, а Дарья тогда уже жила в Николаеве, ее возлюбленный пообещал, что «не приду на свидание, только если меня не будет на этом свете». И  об этом, не состоявшемся свидании, 22 июня 1941 года  помнит вся родня. Не вспоминают  только о горе и трагедиях, которые пережила Дарья Алексеевна в трудовых лагерях Германии.   Добром, искренне и с юмором рассказывают о молодом человеке, который стал  настоящим спутником и другом, мудрым отцом для дочери, с которой сейчас живет Дарья Алексеевна.

Чем интересуется женщина, возраст которой исчисляется не годами, а веком? Все очень просто: интересуется политикой, имеет  свое собственной мнение и высказывает его, следит за модой и следует своим собственным принципам,  печет хлеб и лепит вареники, еще недавно шила и вышивала, читала стихи Тараса Шевченко, украшала все подоконники фиалками. И главное – живет в любви, благодарна людям, обожает и уважает своих, уже давно взрослых, детей, внуков и правнука.

Какие мечты у Дарьи Алексеевны? «Жизнь моя сложилась, род – продолжается. Хочется только  здоровья всем окружающим и мира моей стране!»

В юбилейный день рождения именинница принимала цветы, подарки и поздравления от  городского головы Александра Сенкевича  и громады Николаева, которые с искренними пожеланиями передал директор городского территориального  центра социального обслуживания Сергей Бондаренко.

 

Мрії сторічної жінки…

 

  Березневі ночі доки холодні, але вдень припікає сонечко і ясно відчувається наближення весни. У такі дні, що передбачають відродження природи, дуже-дуже багато років тому у багатодітній сім'ї на Миколаївщині народилася дівчинка, історія життя якої може стати сценарієм для повнометражного фільму.

У суворості і повазі до старших виховували своїх трьох синів і п'ятьох дочок батько і мати. Міцні духом і здоров'ям, більшість дітей пережили найважчі роки. І голод, і війну, і важку роботу. Сьогодні про голову роду Олексія, який до глибокої старості працював ковалем, з гордістю говорять нащадки: "Ми з роду довгожителів, з дуже твердим характером".

Дійсно, і сьогодні, в сто років, Дар’я Олексіївна Товста, людина стримана і по-хорошому уперта. Характер її загартувався ще в дитинстві. Хранитель історії роду, дочка іменинниці, розповідає, що в дванадцять років Даринка почала працювати в полі. Нагородою дівчині за ударну працю було люстерко, пам'ять про яке і сьогодні гріє. І про перше кохання, нині вже зовсім літньої жінки, з почуттям переказують. "Діло було так. Напередодні війни, а Дар’я тоді вже жила в Миколаєві, її коханий пообіцяв, що " не прийду на побачення, тільки якщо мене не буде на цьому світі". І про це побачення, що не відбулося 22 червня 1941 року, пам'ятає уся рідня. Не згадують тільки про горе і трагедії, які пережила Дар’я Олексіївна в трудових таборах Німеччини. Добром, щиро і з гумором розповідають про молоду людину, яка, вже після війни, стала справжнім супутником і другом, мудрим батьком для дочки, з якою зараз живе Дар’я Олексіївна.

Чим цікавиться жінка, вік якої обчислюється не роками, а сторіччям? Все дуже просто: цікавиться політикою, має свою власну думку і висловлює її, стежить за модою і наслідує свої власні принципи, пече хліб і ліпить вареники, ще нещодавно шила і вишивала, читала вірші Тараса Шевченка, прикрашала усі підвіконня фіалками. І головне - живе в любові, вдячна людям, обожнює і поважає своїх, вже давно дорослих, дітей, онуків і правнука.

Які мрії у Дар’ї Олексіївни? "Життя моя склалася, рід - триває. Хочеться тільки здоров'я усім оточуючим і миру моїй країні"!

У ювілейний день народження іменинниця приймала квіти, подарунки і поздоровлення від міського голови Олександра Сєнкевича і громади Миколаєва, які із щирими побажаннями передав директор міського територіального центру соціального обслуговування Сергій Бондаренко.

 

 

 

 

 

Шановні друзі!

 

Сіючи добро, ми зберемо гарний врожай щастя, любові й добробуту.

Треба щодня, щогодини, щохвилини творити людям добро. І вони його не забудуть. Поспішайте творити добро, бо життя таке коротке і пролетить як мить!

З повагою до Вас
директор департаменту
Василенко Сергій Михайлович

Увага, короновірус!

Інформація громадським організаціям

Публічна інформація

Надання житлових субсидій

Управління праці інформує

Учасникам АТО/ООС та членам їх сімей. Інформація для пільгової категорії громадян.

Надання державних допомог. Інформація для громадян, вимушених покинути свої оселі

Соціальний захист осіб з інвалідністю

Соціальне обслуговування мешканців Миколаєва

Літній відпочинок учасників АТО/ООС

Реабілітація дітей з інвалідністю

Телефонуйте до інформаційно-консультативного пункту «соціальна допомога 15-07»

Телефонні гарячі лінії

Транспортні соціальні послуги

Законодавство

  Колегія департаменту 

 

 

Статистична інформація