Волонтерська діяльність є необхідною та корисною складовою сучасного суспільства

Ця аксіома підтверджується діяльністю волонтерів, волонтерських осередків, які працюють над розв’язанням різноманітних соціальних проблем, що є нагальними для людей. У нашому місті зареєстровано 39 волонтерських груп, які у більшості є групами з учнівською та студентської молоді. Але і інші групи населення мають активну життєву позицію, у тому числі громадяни старшого віку.  

«Круглий стіл» на тему «Волонтерство – як форма соціальної активності» зібрав на обговорення подальшої роботи волонтерів зацікавлених осіб, у тому числі депутатів, керівників районних волонтерських організацій, молодіжних волонтерських осередків навчальних закладів, представників ветеранських організацій.

Голова ГО «Миколаївська обласна організація волонтерів» Валентина Редька та директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрація Оксана Єльчієва запросили до обговорення актуальних питань волонтерської діяльності всіх присутніх. Перший заступник директора міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любов Самерханова висвітлила діяльність волонтерських груп організації, основною діяльністю яких є підтримка найбільш вразливих верств населення та сприяння і залучення людей похилого віку до активного життя. Волонтери міського територіального центру  працюють з пенсіонерами різного віку, але особлива увага приділяється громадянам, яким виповнилось 80 і більше років, одиноким, хворим. Так, вона навела цифри: у районах міста діє   39 волонтерських груп, які впродовж звітного періоду надали соціальні послуги більше 900 громадянам. Необхідно наголосити, що серед волонтерів чимало людей старшого віку, які є викладачами-волонтерами на факультетах «Університету третього віку» районних відділень денного перебування міського територіального центру. Разом з ними та студентською молоддю співробітники міського територіального центру проводять різноманітні заходи, що важливі для ветеранів.    

У період дії карантину волонтери разом з працівниками міського територіального центру доставляли продуктові набори потребуючим мешканцям району, одиноким та одинокопроживаючим пенсіонерам, інвалідам, людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, доставлено більше 7 тис. продуктових наборів.

Милосердя та доброта, як вважає Любов Самерханова, – це основа, на якій тримається волонтерський рух.

 

 

 

 

 

 

  

 

  

Законодавство

  Колегія департаменту 

 

 

Статистична інформація