Доручення Президента України виконано – корабели отримали заборговану заробітну плату.

        Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради повідомляє, що 25 липня 2019 року під головуванням першого заступника міського голови Криленка В.І. відбулося чергове засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому одним із основних питань розглянуто стан погашення заборгованості із заробітної плати працівникам Державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод».
        За дорученням Президента України В.Зеленського невідкладно та у повному обсязі вирішено питання погашення заборгованості із заробітної плати працівникам ДП «Миколаївський суднобудівний завод», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром».
На рахунки підприємства для погашення заборгованості із заробітної плати перераховано 54,8 млн. грн. Крім того, перераховано 31,7 млн. грн. для виплат компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати, а також податків та зборів, пов’язаних із розрахунком за оплату праці.
        За інформацією заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Миколаївського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області Купчишиної О.А. завдяки погашенню заборгованості із заробітної плати працівникам ДП «Миколаївський суднобудівний завод» до місцевого бюджету надійшло коштів: сплата ЄСВ – 17 146,0 млн. грн., податку з доходів фізичних осіб – 5163,0 тис. грн. та військовий збір – 405,0 тис. грн.
Як зазначив директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Василенко С.М., загальна сума заборгованості із заробітної плати по м. Миколаєву за станом на 24.07.2019 на економічно-активних підприємствах суттєво зменшилась на 39 млн. 833,2 тис. грн. (54,7 %). З них, на підприємствах державної форми власності заборгованість зменшилась на 34 млн. 624,3 тис. грн. (65,0%); на підприємствах комунальної форми власності загальна сума заборгованості зменшилась на 4 млн.186,1 тис. грн.; на підприємствах приватної та колективної форм власності заборгованість зменшилась на 1022,8 тис. грн. (14,3 %).
На засідання комісії були запрошені та заслухані представники підприємств-боржників із виплати заробітної плати, які доповіли про причини виникнення заборгованості та про перспективи її погашення.
        Підсумовуючи роботу засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат перший заступник міського голови Криленко В.І. наголосив, що спільна результативна робота, спрямована на погашення існуючої заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста, має позитивно вплинути на забезпечення конституційного права кожного громадянина заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає та на своєчасне одержання оплати своєї праці відповідно до актів законодавства України.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація