Військовослужбовці отримали сертифікати про перепідготовку

    6 червня відбулось вручення сертифікатів про перепідготовку військовослужбовцям, звільнених у запас або у відставку, та військовослужбовцям - учасникам АТО/ООС. В урочистій церемонії закриття взяли участь: менеджер програм НАТО-Україна Крістофер Штаудт, заступник менеджера програм НАТО-Україна Олександра Огороднікова, представники органів місцевої влади, представники громадськості та Командування Військово-Морських Сил України: керівник громадської організації «Ліга офіцерів» Володимир Лукічов, директор Миколаївського центру підготовки плавскладу Андрій Носовський, директор КУ ММР «Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО» Віктор Мойсеєв, заступник Миколаївського гарнізону Олексій Коваленко, капітан ІІ рангу Ігор Нізамутдінов. Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради протягом більш, як 10 років, тісно співпрацює з міжнародними організаціями, які підтримують Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

      З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття на перепідготовку, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, а також учасників АТО/ООС, що заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

       Менеджер Програми Крістофер Штаудт акцентував увагу на те, що НАТО розглядає підтримку України комплексно. За його словами річ йде не лише про суто військовий аспект, а й надання допомоги у приведенні соціального захисту військовослужбовців збройних сил України до стандартів армій країн Північноатлантичного альянсу. Даним питання опікується директор департаменту Сергій Василенко.  

      Впродовж цього періоду курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів. У Миколаєві вже декілька груп військовослужбовців отримали нові спеціальності та можливість працювати на невійськових посадах.

      Чергова група складалась із 22 військовослужбовців. Переважна більшість з них під час проходження військової служби мала спеціалізацію, що дозволяла у короткий термін отримати нову професію. У такій ситуації курси за програмою «Менеджмент  перевезень  і логістика» відкрили унікальну можливість для слухачів адаптувати свої військові навички і знання до специфіки цивільного законодавства в галузі морських і річкових перевезень. Адже, після отримання свідоцтва про закінчення навчання і проходженні акредитації у Державної морської адміністрації, випускники мають великі шанси знайти престижну та високооплачувану роботу. Це обумовлено тим, що в приморському регіоні існує багато підприємств, установ та фірм, які займаються логістичною діяльністю, тобто організацією  морських та річних перевезень. Слід зазначити, що заняття проходили  на базі Миколаївського центру підготовки плавскладу, який за рівнем оснащення є одним з кращих в регіоні. 

      За півроку перепідготовку пройшло біля 400 військових, а з початку дії Програми НАТО близько 10000 колишніх військовослужбовців отримали  мирні професії.

Законодавство

  Колегія департаменту 

 

 

Статистична інформація