Миколаївська вишита ялинка

До Миколаївського обласного краєзнавчого музею на презентацію нового проекту під назвою «Миколаївська вишита ялинка» завітали вчора небайдужі мешканці нашого міста. Студентська молодь, громадяни Миколаєва, що мають певні вади здоров’я, представники соціальних служб та майстри народного мистецтва і співробітники музею разом почали підготовку до новорічних свят. Цей проект розроблений громадською організацією «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» у партнерстві з обласним краєзнавчим музеєм. Він став одним з переможців у конкурсі програм, розроблених інститутами громадського суспільства на виконання програми «Молодь» на 2016-2018 роки Миколаївської міської ради. Проект спрямований на залучення молоді, у тому числі осіб з інвалідністю, у міські заходи по підготовці та святкування новорічних та різдвяних заходів. 

В рамках реалізації проекту буде підготовлений самобутній атрибут – ялинка, прикрашена іграшками, створеними за мотивами старовинної народної вишивки, зразки якої знаходяться у фондах музею. Перші іграшки, що прикрасили ялинку, були створені під час заходу за допомогою майстрів Миколаївського осередку Національної спілки народного мистецтва України Олександри Склярової та творчого об’єднання «Прибужжя» Єлизавети Козирєвої і Наталі Степанюк.

Як відмітили у своїх виступах голова громадської організації Степаненко О.Г., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Василенко С.М., начальник управління молодіжної політики Миколаївської міської ради Рябенко О.В., заступник директора з наукової роботи Чернявський В.В.- це дуже креативний проект, нова форма роботи, яка спрямована на розвиток творчої особистості, на залучення молоді та вивченню старовинних народних вишивок.

Проект триватиме протягом листопада-грудня. Для бажаючих у музеї будуть проводитись інклюзивні майстер-класи по виготовленню вишитих ялинкових іграшок. Завершиться робота над проектом – святковим відкриттям арт-об’єкту «Миколаївська вишита ялинка».

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація