Статті

Відповіді на запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій

З 01.05.2018 року, відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329), при призначенні житлових субсидій враховуються майновий стан, зайнятість та доходи членів сімей осіб зі складу домогосподарства, які не зареєстровані у цьому домогосподарстві.

Відомості про таких членів сімей зазначаються в Декларації і можуть впливати на право домогосподарства на призначення субсидії, а доходи цих осіб враховуються при розрахунку розміру субсидії.

Якщо в Декларації зазначені члени сім’ї, які не зареєстровані за адресою цього домогосподарства, але відомості про них задекларовані не в повному обсязі, житлова субсидія не може бути призначена. Якщо відповідні відомості протягом 30 днів з дня подання заяви не додані громадянином, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про відмову в призначенні житлової субсидії.

Якщо у складі домогосподарства є:

- пенсіонер за віком,  одержує лише пенсію;

 - або пенсіонер працездатного віку, який одержує військову пенсію або пенсію за вислугу років;

- або пенсіонер по інвалідності,

 який за даними ПФУ отримує пенсію, але перебуває за кордоном більше 60 днів. Чи має право це домогосподарство на субсидію на загальних підставах?

Оскільки зазначені особи отримують пенсію, субсидія таким домогосподарствам призначається на загальних підставах. Перебування таких осіб за кордоном терміном більше 60 днів не впливає на їх право на призначення субсидії.

Чи зобов’язаний  громадянин, якому призначено субсидію, сплачувати обов’язкову частку, якщо розмір фактично використаних послуг в межах соціальних норм є менший ніж розмір обов’язкової частки, розрахований органом соціального захисту населення?

Відповідно до пункту 18 Положення громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

Виключень щодо цієї норми не встановлено.

Якщо особа не працює, але отримує пенсію на дитину у зв’язку з втратою годувальника, чи має право така особа на субсидію? Або якщо зареєстрована особа віком 20 років, є  круглою сиротою та отримує пенсію по втраті годувальника до досягнення 23 років, не працює, не навчається та інших доходів не має, чи має право така особа на субсидію?

Відповідно до підпункту 3 пункту 6 Положення житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом періоду, за який враховуються доходи, отримували пенсію.

Ураховуючи зазначене, у наведених випадках субсидія призначається на загальних підставах.

Якщо сім’я, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, здійснила купівлю земельної ділянки та житлового будинку за окремими договорами  купівлі-продажу, укладеними в один день (вартість земельної ділянки за договором купівлі-продажу – 49 999 грн., житлового будинку – 49 999 грн.) чи має така сім’я право на отримання субсидії?

Право на призначення субсидії обмежено у разі здійснення одноразової купівлі, оплати послуг, набуття права власності.

Ураховуючи, що у наведеному випадку домогосподарством здійснено дві покупки, і сума кожної з них не перевищує 50 000 грн., домогосподарство має право на призначення субсидії на загальних підставах.

Якщо в особи, зарплата більша від  мінімальної, а організацією, в якій працює дана особа, не сплачено нарахований ЄСВ за період, за який враховуються доходи, чи має право на призначення субсидії  на загальних підставах така особа?

Субсидія може бути призначена на загальних підставах за умови документального підтвердження з Пенсійного фонду України, що зазначена організація має заборгованість зі сплати ЄСВ.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація