В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА НАДАННЯ СУБСИДІЙ

Кабмін частково змінив чинні правила надання субсидії на житлово-комунальні послуги для населення. Відтак, із наступного опалювального сезону без субсидії залишаться ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або займається тіньовою зайнятістю. 

Згідно зі змінами, які наберуть чинності 1 травня 2018 року, субсидію не призначатимуть якщо:
• у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.
• площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку— 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Крім цього, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі «інші доходи».

Безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний оскільки працює без оформлення, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми — 5286 гривень.

Також, відтепер при наданні субсидії враховуватимуться доходи членів сім`ї, які не приписані у квартирі, чи будинку. Тобто, якщо у помешканні прописані лише жінка, враховуватимуться і доходи чоловіка, з яким у неї зареєстрований шлюб. При цьому нормативи проживання на таких осіб не розраховуватимуться.

Для пенсіонерів, доходи у вигляді пенсій враховуватимуться безпосередньо за місяць до моменту звернення

Окрім цього, змінили правила оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб. Вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

Субсидію надаватимуть на основі обстеження матеріально-побутових умов.

Запрошуємо Вас до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій для звірки та оформлення субсидій на наступний період.
- Заводський район вул. Морехідна, 9/1, тел. 34-31-69;
- Інгульський район вул.Миколаївська, 26, тел. 58-61-21;
- Корабельний район вул. Новостройна, 1, тел. 60-04-84;
- Центральний район вул. Декабристів, 25, тел. 46-73-94.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація