Монетизація пільг та субсидій триває…

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради інформує, що в Україні з 01 січня 2018 року запроваджено розрахунки за надані пільги та житлові субсидії між бюджетом та підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг у грошовій формі, тобто ліквідовано механізм клірингових взаєморозрахунків. При цьому незмінним залишився механізм призначення одержувачеві житлової субсидії та отримання її. 

Так, з лютого по квітень 2018 року департаментом вже перераховано підприємствам - надавачам житлово-комунальних послуг 388,9 млн. грн.. – це заборгованість, яка виникла на початок року та нарахування пільг та субсидій за 1 квартал 2018 року.

Більш ефективний підхід – виділяти гроші власне пільговику і тим, хто отримують субсидії, а вже він їх може витрачати на проїзд, для підвищення енергоефективності житла, для оплати комунальних послуг в межах тієї суми, яку буде визначено державою. Для цього і потрібна монетизація. Власне, «монетизація» значить процес перетворення зобов’язань держави на кошти для пільговика в законний платіжний засіб.

В цьому році урядом планується розпочати монетизацію пільг, в першу чергу пільг на проїзд, а з 2019 року – субсидій.

 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація