Правова зустріч « Про захист прав споживачів »

У відділенні денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулась чергова зустріч. Заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Циган І. М. та головний спеціаліст управління захисту споживачів Мар’янко Н. І. провели лекцію на тему «Захист прав споживачів».

Зокрема, було роз’яснено, що Закон України «Про захист прав споживачів» регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Звернуто увагу, що споживачі повинні знати свої права та обов’язки, які містить даний Закон.

Також, звернуто увагу, що у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків - споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:
1) пропорційного зменшення ціни;
2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Продавець, виробник зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.

Крім того, роз’яснено, що на ринках діють Державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Тому купуючи продукти на стихійних ринках, споживачі піддають себе певним ризикам.

Звернуто увагу на те, що часто через мережу Інтернет здійснюють свою діяльність шахраї, тому при покупці товарів через Інтернет, необхідно переконатися щодо суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність, адреси, тощо.

Роз’яснено, що найбільш часто люди похилого віку стають жертвами шахраїв. Тому, необхідно при укладанні Договорів уважно читати їх зміст, звертаючи увагу на предмет договору, на строки виконання робіт, ціну Договору. У Договорі повинні бути зазначені адреса суб’єкта господарювання, чітка його назва.

Відділення денного перебування Корабельного району дякує за змістовну, корисну інформацію та сподівається за подальше співробітництво у питаннях правового захисту населення.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація