Розмова на важливі теми

Керівники та спеціалісти департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради використовують всі можливі шляхи для розповсюдження інформації з соціальних питань. У районних управліннях соціальних виплат і компенсацій на телевізійних екранах демонструється відеофільм, створений силами представників департаменту про всі сторони діяльності соціальних закладів, що стоять на захисті прав громадян. Створення та розповсюдження буклетів та листівок вже давно стало традицією, а виступи перед теле- та радіоаудиторіями звичними для представників департаменту.

Актуальними для мешканців Миколаєва є питання, якими опікуються працівники міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Саме тому, сьогоднішня розмова директора цієї соціальної установи Самерханової Любові Іванівни з журналістами радіо, йшла про найважливіші теми, що турбують миколаївців, в тому числі громадян похилого віку.

По-перше, мова йшла про започатковану нещодавно про нову соціальну послугу – інформування населення через багатоканальний телефонний номер. Інформаційно-консультативний пункт «Соціальна допомога» 15-07 розташований у приміщеннях міського територіального центру та УСВіК Заводського району, але спеціалісти відповідають на питання різного роду, що стосуються всіх, без виключення, питань соціального захисту. У випадках, коли громадяни потребують допомоги з інших питань, надаються телефони та адреси майже всіх установ міста.

Важливим для місцян є питання отримання матеріальної допомоги з міського бюджету. Директор міського територіального центру детально розповіла про порядок, згідно якого призначається ця матеріальна допомога, які документи необхідно надати та термін проходження документів до отримання виділеної суми.

Враховуючи той факт, що у місті проживає велика кількість громадян старшого віку, у міському територіальному центрі велику увагу приділяють захисту прав таких людей. Діє спеціальна комісія, на адресу якої звертаються люди, що потерпають від поганого відношення до них з боку інших. У бесіді з кореспондентами Любов Іванівна докладно розповіла, що необхідно робити у таких випадках.

Також, у розмові директор центру зупинилася на питаннях безпеки літніх людей та звернулася до слухачів з проханням повідомляти про випадки, коли поряд мешкають одинокі літні люди чи інваліди, що потребують допомоги. Адже, міський територіальний центр надає таким особам безкоштовні соціальні послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома.

Не оминули у розмові і приємні сторони діяльності, а саме наприкінці бесіди виступаюча розповіла про роботу районних відділень денного перебування міського територіального центру, на базі яких діють факультети «Університету третього віку».

Розмова йшла у прямому ефірі, тому і відповіді на свої питання радіослухачі отримали відразу. Тож, користь від таких програм – безперечна.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація