Монетизація пільг та субсидій триває…

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради інформує, що в Україні з 01 січня 2018 року запроваджено розрахунки за надані пільги та житлові субсидії між бюджетом та підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг у грошовій формі, тобто ліквідовано механізм клірингових взаєморозрахунків. При цьому незмінним залишився механізм призначення одержувачеві житлової субсидії та отримання її. 

Так, в лютому 2018 року департаментом вже перераховано підприємствам- надавачам житлово-комунальних послуг 130,8 млн.грн. Це заборгованість, яка виникла на початок року, а саме: 6,7 млн.грн. - по електроенергії, 68,9 млн. грн.- по природному газу, 41,2 млн.грн. - по теплопостачанню, 4,4 млн.грн. - по водопостачанню, 9,6 млн.грн. - по квартирної плати.

Певні зміни в субсидіюванні потребуючої його частини населення – в процесі розробки. Мова йде насамперед про посилення адресності допомоги та, в подальшому, монетизацію цього виду державної допомоги.

Більш ефективний підхід – виділяти гроші власне пільговику і тим, хто отримують субсидії, а вже вони їх можуть витрачати на проїзд, для підвищення енергоефективності житла, для оплати комунальних послуг в межах тієї суми, яку буде визначена державою. Для цього і потрібна монетизація. Власне, «монетизація» значить процес перетворення зобов’язань держави на кошти для пільговика в законний платіжний засіб.

В цьому році урядом планується розпочати монетизацію пільг, з 2019 року – субсидій.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація