Знайомство з професіями

Перед кожною молодою людиною постає важливе питання про те, яку професію обрати. Такий вибір нелегко дається випускникам загальноосвітніх шкіл, а ще важче його зробити молодим людям з інвалідністю.

З метою вчасного визначення та реалізації наявного потенціалу дитини з особливими потребами, в умовах міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Цвєтік-Сєміцвєтік» створено групу для дітей від 14 до 18 років, яка направлена на професійну орієнтацію «Крок до професії». Професійна орієнтація в групі передбачає набуття дітьми з обмеженими можливостями певних професійних навичок відповідно до власних функціональних можливостей та інтересів. Матеріальне та інформативне забезпечення групи дозволяє у різних формах діяльності ознайомлювати дітей з низкою різноманітних професій: перукар, кухар, водій, молодший медичний персонал, оператор комп’ютерного набору, продавець, садівник, двірник та прибиральник службових приміщень. 

Для кращого здійснення професійної орієнтації своїх вихованців Центр тісно взаємодіє з Миколаївським професійним промисловим ліцеєм.

Цього тижня діти Центру відвідали ліцей. Директор Галина Петрівна Гуревич розповіла про ліцей та перспективи в оволодінні базовими професіями. Під час зустрічі вихованці Центру не тільки познайомились з професіями кондитера, кухаря, бармена, офіціанта, швеця, а й взяли активну участь у проведених майстер-класах. Діти дізналися, як виготовляти взуття та виконали окремі операції, познайомились зі зразками шкіри для взуття. Із захопленням хлопчики та дівчатка виготовляли прикраси для торту із мастики, зробили букет троянд із редьки та буряку.

Дуже важливо, щоб їжа , яку ми вживаємо була корисною і смачною. А щоб приємніше її споживати, необхідно гарно стіл сервірувати. Разом із майстром ліцею вихованці Центру вчилися оригінально викладати серветки та прибори на столі, як це зазвичай робить офіціант, або бармен. Після закінчення майстер-класу ліцеїсти пригостили дітей смаколиками, які виготовили власними руками.

Педагогічний колектив разом з адміністрацією, батьки та діти групи професійної орієнтації дуже вдячні директору професійного промислового ліцею Галині Петрівні Гуревич за співпрацю, пошук нових форм роботи з метою професійної орієнтації дітей.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація