Інноваційні перспективи освітньо-кадрового забезпечення в Україні

31 січня 2018 року в приміщенні Миколаївської обласної універсальної бібліотеки імені О.Гмирьова відбувся семінар-навчання для представників підприємств міста на тему «Інноваційні перспективи освітньо-кадрового забезпечення в Україні». У семінарі приймали участь представники Європейського фонду освіти, Миколаївського інституту професійного розвитку і освіти та фахівці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення ММР в.о. начальника управління праці департаменту Коломієць В.М. та головний спеціаліст відділу трудових відносин Решетнікова І.Ю.

Розглядалися питання «Концептуальні положення інноваційного оновлення колективних договорів підприємств» та «Механізми підготовки та показники реалізації колективних договорів підприємств».

По першому питанню виступила Коломієць В.М., яка висвітлила завдання управління праці щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та чинного законодавства з праці.

У місті Миколаєві зареєстровано більше 26 тисяч суб’єктів господарювання, на яких працює порядку 260 тис. чоловік, і питання трудових відносин та соціального захисту зайнятого населення вирішує управління праці.

Пріоритетними напрямками в роботі управління праці є захист працівника через забезпечення дотримання законодавства про працю, зайнятість, охорону та умови праці суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність на території міста та використовують найману працю.

Продовжила семінар Решетнікова І.Ю., щодо основних вимог Закону України «Про колективні договори і угоди» та Постанови КМУ від 13.02.2013 № 115 «Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

Регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, що виникають між роботодавцем і трудовим колективом, забезпечення соціально-правового захисту працівників, узгодження інтересів працівників та роботодавців забезпечується в локальному нормативному акті - колективному договорі.

По м. Миколаєву на початок року зареєстровані та знаходяться на обліку та збереженні 2091 колективні договори між працівниками та роботодавцями. Діючими колдоговорами всього охоплено понад 173 тис. працюючих на підприємствах, в установах та організаціях міста. Протягом 2017 року зареєстровано 406 колективних договорів, в т.ч. зміни та доповнення до довгострокових, між працівниками та роботодавцями, якими охоплено понад 50 тис. працюючих на підприємствах, в установах, організаціях міста.

Спеціалісти відповіли на запитання та надали методичну допомогу.

На семінарі були присутні представники 19 фондоутворюючих підприємств міста.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація