Вартові правової підтримки

У листопаді поточного року в рамках реалізації національного проекту "Я МАЮ ПРАВО!", метою якого є об’єднання ресурсів органів влади між собою та громадськими організаціями заради підвищення рівня правової культури та правової інформованості громадян, зокрема вразливих груп населення, Головне територіальне управління юстиції, департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, громадська організація «Незалежна соціальна адвокація та правозахист», районна організація інвалідів Корабельного району підписали угоду «Про співпрацю». Підписанти даної угоди взяли на себе практичні обов’язки і зробили крок, який буде реально віддзеркалювати побудований партнерський алгоритм і буде слугувати наданню правової підтримки та врегулювання конфліктів. 

Вперше державна структура в Миколаєві об’єднала зусилля з громадським органом, для того, щоб громада конкретного району мала доступ до надання правової підтримки та врегулювання конфліктів. 

Для досягнення цієї мети заплановано:
- двічі на місяць прийоми громадян спеціалістами управління юстиції на базі районних управлінь департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради;
- лекції щодо роз’яснення чинного законодавства для літніх людей;
- консультації осіб з обмеженими фізичними можливостями в режимі онлайн за допомогою Skype з метою забезпечення доступу таких осіб до отримання безоплатної правової допомоги.
- та інші соціально важливі заходи.

Проведення спільних інформаційних заходів надасть можливість громадянам безкоштовно отримати відповіді: як нарахувати субсидію, як боротись із незаконним захопленням власності, яким чином захиститись від тих чи інших не правових дій, яким чином захистити свої права тощо.

Нині в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» отримати безоплатну правову консультацію може кожен без винятку громадянин, зокрема соціально незахищені українці, серед яких малозабезпечені, діти-сироти, особи з інвалідністю, учасники АТО та тимчасово переміщені особи.

Декілька днів тому громадською організацією «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» був відкритий Центр надання правової підтримки та врегулювання конфліктів». Згідно угоди «Про співпрацю» правова допомога буде надаватись на базі «Університету третього віку» відділення денного перебування Корабельного району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за адресою пр.Богоявленський, 301/2.

Захід викликав велику зацікавленість мешканців району. Присутні вітали ініціаторів заходу, звертались із запитаннями та вносили пропозиції щодо подальшої співпраці. Заступник директора міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Громов Г.М. подякував учасникам заходу за побажання та ініціативи.

Дільничний Корабельного відділку національної поліції Бінерт О.С. розповів про роботу дільничних інспекторів, вислухав настанови та поради.

Він наголосив, що функціонування роботи Центру, налагодження дієвого механізму співпраці між державним органом та громадськістю, розроблено в рамках проекту «МАЮ ПРАВО».

Керівник ГО «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» Тетяна Добридник розповіла про подальшу роботу з цього напрямку:
- правову допомогу будуть надавати адвокати Міського центру № 2 з надання безоплатної вторинної правової допомоги (послуги адвокатів безкоштовні).
- проведення досудового процесу (медіація), врегулювання конфліктів буде здійснювати медіатор, юрист, керівник «Центру з надання правової підтримки та врегулювання конфліктів», директор ГО «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» - Добридник Т.В.

Завдяки ініціативі ГО «Незалежна соціальна адвокація та правозахист» та налагодженому правому партнерству у подальшому буде відкрито мережу громадських приймалень.

Корабельці та Вітовчани отримають правову підтримку від адвокатів від МЦ № 2, дільничних інспекторів Корабельного та Вітовського відділів національної поліції, міської прокуратури № 2.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація