Найглибша повага до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про встановлення цієї дати, підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. Чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації? Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня у засобах масової інформації надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність тих людей перевірені часом. 

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

З нагоди відзначення цієї дати, в приміщенні управління соціальних виплат і компенсацій Інгульського району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, відбулася робоча зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На зустрічі були присутні: голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів ”Союз Чорнобиль України” Симонян Р.Х., голова районного осередку в м. Миколаєві Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Яремчук М.А., представники адміністрації Інгульського району та Інгульського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України, представники центру первинної медико-санітарної допомоги № 2, Філії ПКВО «Фармація», представники чорнобильської громади.

Обговорювались питання порядку здійснення санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, забезпечення безоплатними ліками, зміни в пенсійному законодавстві, порядок та умови медичного обслуговування та інші питання.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація