Статті

Протидія торгівлі людьми

       Протидія торгівлі людьми

 

Нормативно-правова база

  • Наказ Міністерства соціальної політики України №578 від 14.09.2012 «Про затвердження форм оцінки потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми; плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми; обліку осіб, які постраждати від торгівлі людьми; звіту щодо осіб які постраждали від торгівлі людьми»
  • Оцінка потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми
  • План реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми
  • Облік осіб, які постраждали від торгівлі людьми


Інформація про стан виконання заходів щодо

 протидії торгівлі людьми

у м. Миколаєві за 9 місяців 2017 року

 

Протягом звітного періоду забезпечується проведення нарад, семінарів з питань координації зусиль, аналізу стану та уточнення стратегії запобігання торгівлі людьми та боротьбі з нею, постійно проводиться профілактика та інформування населення.

      Напередодні Всеукраїнського дня боротьби з торгівлею людьми відбулося розміщення інсталяції «Грані³» на вул. Соборній, представники структурних підрозділів департаменту взяли участь у відкритті заходу, проводили консультування та анкетування населення з розповсюдженням інформаційних матеріалів.

     Миколаївським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено тренінг на тему «Виявлення та ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми», в якому  16 працівників департаменту та структурних підрозділів прийняли участь. В ході роботи розповсюджувалися інформаційні буклети «Не стань заручником торгівлі людьми!», транслювалися відеоролики з даної тематики, проводилась робота в групах тощо.

     Члени робочої групи по роботі з протидії торгівлі людьми Миколаївської міської ради прийняли участь в тренінгу «Протидія торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, в тому числі дітей, та робота з ними для членів мультидисціплинарних груп, які не мають відповідної підготовки». Захід проводився Громадською організацію «Любисток» в рамках міжнародної програми «Впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми в Миколаївській області». Прийняли участь 4 члена робочої групи, які отримали Сертифікати.

            05 вересня 2017 року проведено засідання робочої групи під головуванням заступника міського голови Шевченко Є.В. Обговорювалися питання про взаємодію членів робочої групи з питань протидії торгівлі людьми, виявлення потенційних жертв торгівлі людьми, обговорювалися нагальні питання по напрямам роботи з усіма членами робочої групи, визначені пріоритетні завдання для всіх суб'єктів роботи по протидії торгівлі людьми.

            Серед структурних підрозділів департаменту праці та соціального захисту населення ММР, структурних підрозділів міськвиконкому, розповсюджені буклети «Скажи «СТОП!» торгівцям людьми», «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про безпеку», «На запчастини тільки машини», «НІ-ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ».

07.09.2017 р. адміністрацією Заводського району проведено «гарячу лінію» з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми;

на інформаційних дошках загальноосвітніх закладів, житлово-комунальних господарств Заводського району розміщено інформаційні оголошення, а саме телефони за якими школярі та мешканці у разі жорстокого поводження над ними, порушення прав та незаконної експлуатації щоденно можуть звернутися за допомогою на постійну «гарячу лінію»;

14.09.2017 р. в ЗОШ №25 організовано та проведено  інформаційно-просвітницький захід «Захисти себе від жорсткого поводження. Що робити, щоб не потрапити до работоргівців?»;

на офіційному сайті адміністрації Заводського району розміщено статтю «Торгівля людьми: як це попередити»;

 на сайті адміністрації Корабельного району, та на районному сайті новин «Корабелів. Інфо» розміщено статтю «Жертвами торгівлі людьми дедалі частіше стають діти і чоловіки», «Історії потерпілих від торгівлі людьми»;

22 серпня бібліотека для дітей №8 (пр.-т Корабелів, 12), проведено інформаційну годину «Третє тисячоліття – рабство існує»;

19 вересня 2017 року в ЗОШ №43 для учнівської молоді проведено годину спілкування на тему «Торгівля жінками та дівчатами або проблема «білого рабства»;

   на базі Миколаївського машинобудівного та промислового ліцеїв пройшли Акції під загальним гаслом «Правда про рабство в 21 столітті»;

 на базі медичного коледжу пройшов цикл тренінгів з питання «Що я знаю про торгівлю людьми?»; в травні поточного року в приміщенні бібліотеки №5 відбулось засідання «круглого столу» «Попередження насилля, торгівлі людьми, профілактика злочинності та агресії в молодіжному середовищі». В роботі «круглого столу» прийняли участь представники поліції, центру соціальних служб, педагоги. 

   Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено заходи щодо протидії торгівлі людьми, інформаційну кампанію  із розповсюдженням буклетів «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!»;

тренінг на тему: «Торгівля людьми – ганебне явище суспільства»;

на сайті Миколаївської міської ради розміщено інформаційні матеріали, які сприяли донесенню реалізації напрямів державної політики щодо протидії та профілактики торгівлі людьми.

Робота по виконанню завдань щодо протидії та попередженню торгівлі людьми у  м. Миколаєві триває.

Протидія торгівлі людьми

      Серед найважливіших прав людини, закріплених практично всіма міжнародно-правовими документами в галузі прав людини, а також Конституцією України, є право на життя, свободу, особисту недоторканність, право вільно пересуватися, вибирати  місце перебування і проживання, свобода праці та іншої не забороненої законом діяльності.      Торгівля людьми є однією з найстрашніших форм порушення основних прав і свобод людини. Незалежно від виду експлуатаційної мети, торгівля має тяжкі, а часом фатальні наслідки для постраждалих осіб. Злочин торгівлі людьми постійно еволюціонує услід за прагненнями злочинців отримати найвищі прибутки від експлуатації постраждалих.

       Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За статистичними даними Міністерства соціальної політики України з початку 2017 року 160 особам встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми. З них, 53 жінкам, 96 чоловікам та 11 дітям. При цьому найбільша кількість громадян, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми, виявлена в Україні – 51 особа, 38 осіб постраждали від торгівлі людьми в Росії, 18 – у Польщі, 10- у Туреччині, 11- у Казахстані та від 1 до 3 громадян інших держав.

     Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлю людьми» торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

    Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Миколаївській області це управління соціального захисту населення, у м. Миколаєві – департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації) за отриманням необхідної консультації або з заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.

      Особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги; тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк  до трьох місяців, що у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема, у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі; відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом; одноразової матеріальної допомоги у тому ж порядку; допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку тощо.

  Законодавством України також захищено права іноземних громадян, які постраждали від торгівлі людьми, і звернулися за встановленням статусу особі, потерпілої від торгівлі людьми, а також заборонено видворення таких осіб за межі України.

  

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

 

            

                   0 800-505-501                                                                                                        527

безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні                           безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та  Lifecell 

 

                                                              ПН-ПТ з 10:00 до 21:00, СУБ з 10:00 до 18:00

 

 

Інформація про стан виконання заходів щодо протидії торгівлі людьми

у м. Миколаєві за 2017 рік

 Протягом звітного періоду забезпечується проведення нарад, семінарів з питань координації зусиль, аналізу стану та уточнення стратегії запобігання торгівлі людьми та боротьбі з нею, постійно проводиться профілактика та інформування населення.

 Напередодні Всеукраїнського дня боротьби з торгівлею людьми відбулося розміщення інсталяції «Грані³» на вул. Соборній, представники структурних підрозділів департаменту взяли участь у відкритті заходу, проводили консультування та анкетування населення з розповсюдженням інформаційних матеріалів.

  Миколаївським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено тренінг на тему «Виявлення та ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми», в якому  16 працівників департаменту та структурних підрозділів прийняли участь. В ході роботи розповсюджувалися інформаційні буклети «Не стань заручником торгівлі людьми!», транслювалися відеоролики з даної тематики, проводилась робота в групах тощо.

  Члени робочої групи по роботі з протидії торгівлі людьми Миколаївської міської ради прийняли участь в тренінгу «Протидія торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, в тому числі дітей, та робота з ними для членів мультидисціплинарних груп, які не мають відповідної підготовки». Захід проводився Громадською організацію «Любисток» в рамках міжнародної програми «Впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми в Миколаївській області». Прийняли участь 4 члена робочої групи, які отримали Сертифікати.

  05 вересня 2017 року проведено засідання робочої групи під головуванням заступника міського голови Шевченко Є.В. Обговорювалися питання про взаємодію членів робочої групи з питань протидії торгівлі людьми, виявлення потенційних жертв торгівлі людьми, обговорювалися нагальні питання по напрямам роботи з усіма членами робочої групи, визначені пріоритетні завдання для всіх суб'єктів роботи по протидії торгівлі людьми.

   Серед структурних підрозділів департаменту праці та соціального захисту населення ММР, структурних підрозділів міськвиконкому, розповсюджені буклети «Скажи «СТОП!» торгівцям людьми», «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про безпеку», «На запчастини тільки машини», «НІ-ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ».

07.09.2017 р. адміністрацією Заводського району проведено «гарячу лінію» з питань попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми;

на інформаційних дошках загальноосвітніх закладів, житлово-комунальних господарств Заводського району розміщено інформаційні оголошення, а саме телефони за якими школярі та мешканці у разі жорстокого поводження над ними, порушення прав та незаконної експлуатації щоденно можуть звернутися за допомогою на постійну «гарячу лінію»;

14.09.2017 р. в ЗОШ №25 організовано та проведено  інформаційно-просвітницький захід «Захисти себе від жорсткого поводження. Що робити, щоб не потрапити до работоргівців?»;

на офіційному сайті адміністрації Заводського району розміщено статтю «Торгівля людьми: як це попередити»;

на сайті адміністрації Корабельного району, та на районному сайті новин «Корабелів. Інфо» розміщено статтю «Жертвами торгівлі людьми дедалі частіше стають діти і чоловіки», «Історії потерпілих від торгівлі людьми»;

22 серпня бібліотека для дітей №8 (пр.-т Корабелів, 12), проведено інформаційну годину «Третє тисячоліття – рабство існує»;

19 вересня 2017 року в ЗОШ №43 для учнівської молоді проведено годину спілкування на тему «Торгівля жінками та дівчатами або проблема «білого рабства»;

 на базі Миколаївського машинобудівного та промислового ліцеїв пройшли Акції під загальним гаслом «Правда про рабство в 21 столітті»;

 на базі медичного коледжу пройшов цикл тренінгів з питання «Що я знаю про торгівлю людьми?»; в травні поточного року в приміщенні бібліотеки №5 відбулось засідання «круглого столу» «Попередження насилля, торгівлі людьми, профілактика злочинності та агресії в молодіжному середовищі». В роботі «круглого столу» прийняли участь представники поліції, центру соціальних служб, педагоги. 

 Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено заходи щодо протидії торгівлі людьми, інформаційну кампанію  із розповсюдженням буклетів «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!»;

тренінг на тему: «Торгівля людьми – ганебне явище суспільства»;

на сайті Миколаївської міської ради розміщено інформаційні матеріали, які сприяли донесенню реалізації напрямів державної політики щодо протидії та профілактики торгівлі людьми.

09-15 жовтня 2017 року ЗОШ №40 класна година «Засуджую торгівлю людьми»;

13 жовтня 2017 у Миколаївському коледжі культури і мистецтв проведений тренінг на тему «Скажи «Ні!»торгівлі людьми»;

18 жовтня 2017 року у центральній бібліотеки ім.. М.Л. Кропівницького тренінг на тему «Скажемо торгівлі людьми: СТОП!»;

16 жовтня 2017 року проведення інформаційного навчання «Захисти себе від жорстокого поводження Що робити, щоб не потрапити до работоргівців?» для співробітників Центру реінтеграції бездомних громадян;

Проведення спільних заходів із Першим ММЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги, правове навчання на тему «Торгівля людьми – це не міф, це реальність!», «НІ-ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ», в приміщенні Управління соціальних виплат та компенсацій Центрального району-05.10.2017р., в приміщенні Управління соціальних виплат та компенсацій Заводського району – 12.10.2017р., в приміщенні Управління соціальних виплат та компенсацій Інгульского району – 19.10.2017р., в приміщенні Управління соціальних виплат та компенсацій Корабельного району –

20 листопада 2017 року Миколаївська міська рада, Актова зала, проведення відеолекторія «Знати, щоб жити!»;

22 листопада 2017 року анкетування серед студентської молоді «Обізнанність студентів з питань протидії торгівлі людьми та попередження насильства у сім'ї», Миколаївський коледж транспортної інфраструктури Дніпропетровького національного університету залізничного транспорту;

24.11.2017 по10.12.2017 року оформлення тематичних полиць, книжкових виставок щодо попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми на базі бібліотечних закладів Заводського району;

27 листопада 2017 року ЗОШ №34, гра «Аукціон правил безпечної поведінки»;

28 листопада 2017 року телефонна «гаряча лінія» з питань запобігання насильства у сім'ї та протидії торгівлі людьми (з 8.30 год. по 17.00год.);

З 04.12.2017 по 10.12.2017 року,Стаття «Стоп насильству у сім'ї та навколишньому середовищі. Вбережи себе від торгівлі людьми» (Інтернет-портали);

 06 грудня 2017 року бесіда з елементами тренінгу «Ні жорстокому поводженню з дітьми та запобігання торгівлі людьми», ЗОШ №37;

З 6 по 8 грудня спільно з Миколаївським міськім центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді виставку малюнків на тему: «Ні торгівлі людьми», «Насильство в сім'ї очима дітей», «ВІЛ/СНІД через дружбу не передається», серед учнів загальноосвітніх закладів Заводського району. В виставці взяли участь 8 шкіл району, 44 учні;

08.12.2017 Миколаївська гімназія №3, тестування за Програмою протидії торгівлі людьми (сайт «Стоп трафік», Представництво міжнародної організації з питань міграції в Україні) з отриманням сертифікату.

 Серед структурних підрозділів департаменту праці та соціального захисту населення ММР, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, розповсюджено календарі «Європейський день протидії торгівлі людьми».

  Робота по виконанню завдань щодо протидії та попередженню торгівлі людьми у м. Миколаєві триває.

 

В Україні втричі зросла кількість злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми

За  дев'ять місяців 2017 року поліція виявила 263 злочини, пов'язані з торгівлею людьми. Про це інформує Департамент комунікації Національної поліції України.

 Як зазначається, цей показник майже втричі більший, ніж за весь 2016 рік. Під час досудового розслідування встановлено 281 потерпілу особу від торгівлі людьми. Серед них – 156 жінок, 106 чоловіків, 9 неповнолітніх та 10 малолітніх дітей.

За даними статистики, все більшого поширення набувають форми торгівлі людьми, не пов'язані з сексуальною експлуатацією, зокрема – трудова експлуатація (сільськогосподарські роботи, будівництво, примусове жебракування).У Нацполіції заявили, що жертвами від неї найчастіше стають чоловіки працездатного віку або особи з явними ознаками інвалідності, без постійного місця проживання та інші малозабезпечені категорії громадян.

Закликаємо городян не вдаватися до необдуманих дій та не приймати сумнівні пропозиції щодо працевлаштування.

ЯКЩО ВИ АБО ВАШІ ЗНАЙОМІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ НА “ГАРЯЧУ ЛІНІЮ” З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ  ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

                                                                                                              0 800 505 501

                                                                                                            БЕЗКОШТОВНО

                                                                                                 ЗІ СТАЦІОНАРНИХ  ТЕЛЕФОНІВ

527

 

 

 

ОНОВЛЕНО 16.05.2018

 

Засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми

 

27 квітня 2018 року в приміщенні департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми.

На порядку денному заслухали питання про проведену роботу щодо протидії торгівлі людьми у м. Миколаєві за 1 квартал 2018 року, та про виготовлення тематичної поліграфічної продукції (буклет – НІ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, ПАМ'ЯТКА – «УКРАЇНЦІ» В ЯКОСТІ НАРКОКУР'ЄРІВ. ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ).

Робоча група вирішила – з метою підвищення обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми розповсюдити інформаційні буклети серед населення міста Миколаєва.

                                                                                                                                          Оновлено 10.07.2018

Відбулось чергове засідання робочої групи

з питань протидії торгівлі людьми

 

06 липня 2018 року в приміщенні департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми.

На порядку денному питання про проведену роботу щодо протидії торгівлі людьми у м. Миколаєві за I півріччя 2018 року та оцінку потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми, напрями реабілітаційної роботи та затвердження плану реабілітації такої особи.

В ході роботи обговорювалися нагальні питання, члени робочої групи висловлювали побажання в підвищенні обізнаності громадян міста щодо питання торгівлі людьми, висловлювали пропозиції щодо організації інформаційно-просвітницької акції, приуроченої до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

Засідання відбулось у продуктивній співпраці членів робочої групи.

 

Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

На жаль, для України ця проблема є досить актуальною. Складна економічна ситуація в Україні, високій рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян - основні умови, що сприяють цьому явищу.

Багато людей чули про проблему торгівлі людьми – з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів…. Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

Національна «гаряча лінія» надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо.

Дізнайтеся про наявну допомогу – 0-800-505-501 або 527

 «гаряча лінія» з питань міграції та протидії торгівлі людьми.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація