Верещагінські дні

У 2017 році визначається 175 років зі дня народження Василя Васильовича Верещагіна, який відомий світу не лише, як художник-баталіст, але й прославився і на літературній ниві.

Разом з миколаївцями, 23 листопада підопічні відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відвідали тематичну бесіду в Миколаївському художньому музеї ім. В.В.Верещагіна. Бесіду «Верещагін – літератор і публіцист провела завідувач науково-методичного сектору музею Одегова Лідія Іванівна. Лектор розповіла про літературний спадок В.В. Верещагіна, 12 окремих книг (повісті, розповіді, начерки, публіцистичні етюди), численні статті в журналах, каталоги до виставок, вірші та епістолярну спадщину. Свою розповідь Лідія Іванівна супроводжувала сучасною мультимедійною презентацією, де були визначені основні тези лекції та поданий багатий ілюстративний матеріал. Уяву слухачів про оригінальний літературний стиль Верещагіна, який називав свої книги «философские заметки из путешествий и войн», збагатили цитування лектором уривків із «Оповідання старого мисливця», із нарисів «Від Петербургу до Ташкента» та «Подорож Середньою Азією», із оригінальної книги «Аркуші із записної книжки» та інших літературних творів.

Певним відкриттям для більшості слухачів було дізнатися про те, що Верещагін є автором великої повісті «Літератор». Для цього твору характерне унікальне поєднання фактів та художньої уяви.

Завершилася лекція показом книг Василя Верещагіна різних років видання (від 1895 до 2014 р.) із архіву та бібліотеки музею.

Ця зустріч завершує цикл лекцій, присвячений 175 –річчю від дня народження художника Василя Верещагіна.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація