Казковий журавлик

 На заняттях групи соціальної реабілітації міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сєміцвєтік» активно впроваджується практика використання крупотерапії. Такий вид арттерапії є нетрадиційною формою роботи з різними видами круп, яка спрямована на нормалізацію психо-фізичних порушень дітей з інвалідністю.

     Крупотерапія приховує в собі величезну кількість можливостей для розвитку дрібної моторики, тактильної чутливості, психічних процесів, таких як: увага, пам'ять, мислення, уява, а також посидючість, творчих здібностей і відновлення емоційно-вольової сфери дітей з особливими потребами.

    Вихованцям Центру до вподоби створювати картини за допомогою різних круп: гороху, гречки, насіння дині і кавуну, кукурудзи, рису. Разом із учителем-реабілітологом Білоконь Н.О. та асистентом учителя-реабілітолога Клещевниковою В.А. діти порівнюють їх за величиною, формою, кольором та структурою. Свої враження від казки «Лисиця і журавель» вихованці під керівництвом педагогів втілили у картині «Журавлик».

      Окрім того, вони знайомляться з назвами круп, із заплющеними очима розпізнають їх на дотик. Діти з порушенням координації рухів заповнюють ємності різного розміру та об’єму крупами, пересипають їх з однієї ємності в іншу, а діти аутичного спектру розладу з педагогами виготовляють картину. Результати такої колективної праці окриляють дітей, спонукають їх до виконання нових творчих робіт та до взаємодії одне з одним. 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація