Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас!

Насильство в сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю. 

Часом доволі непросто відрізнити насильство від конфліктних ситуацій, спорів, що виникають у кожній сім’ї та не становлять загрози подальшому розвитку здорових стосунків. У такому випадку для визнання факту домашнього насильства слід звернутися до його ознак:
- умисність (з наміром досягнення бажаного результату);
- спричинення шкоди;
- порушення прав і свобод людини;
- значна перевага сил (фізичних, психологічних) того, хто чинить насильство.

Якщо в діях немає хоча б однієї з чотирьох наведених ознак, вони не є насильством.

Що робити у випадку насильства в сім'ї? Якщо необхідно піти з дому, зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують ваші права власності на житло, машину тощо, в тому числі документи на дітей. Визначте місця, де ви могли б сховатися, запам'ятайте або занотуйте адреси, номери телефонів людей, яким ви можете довіритися та організацій, до яких маєте намір звернутися.

Нагадуємо, якщо ви потребуєте допомоги звертайтеся до територіальних органів поліції, Миколаївського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, до міських служб у справах дітей, та на безкоштовну Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером: 0-800-500-335 або 386 (з мобільного).

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація