У колі друзів

З метою повернення громадян похилого віку до суспільства, підкреслення значимості кожної людини у відділення денного перебування Заводського району міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводяться години спілкування «Давайте знайомитись». Цього разу підопічні відділення зустрілися з Черниченко Долоресс Василівною, тема зустрічі - «Мої хобі протягом життя».

Черниченко Долоресс Василівна, 1938 року народження, народилася у сім’ї військовослужбовця. З перших днів війни батько пішов на фронт, мати у місті Харкові працювала шофером, а Долоресс була поряд з нею. У післявоєнні роки проживала у родині батька на Полтавщині. Саме у той час завдяки бабусі прийшла до неї любов до українських традицій та пісень. «Україна – половинка мого серця» - слова нашої героїні. З 1956 року вона проживає у місті Миколаєві. Зі шкільних років Долоресс Василівна полюбляла творити. Закінчила усі курси по рукоділлю (шиття, в’язання, машина вишивка тощо), захоплювалась фотографуванням, останні 12 років перед пенсіє працювала на підприємстві «Заря-Машпроект». У її житті було багато тяжких моментів, але завдяки своєї нескінченої енергії жінка подолала їх. Вишивати картини почала 18 років тому, вже будучі на пенсії. Зі слів майстрині, після перенесеного чоловіком інсульту мусила більше часу знаходитися вдома і вільна енергія переросла у захоплення вишивкою. Творчий процес дуже складний, необхідно підібрати нитки та вирахувати кількість хрестиків. ЇЇ чоловік любить картини, що створені руками коханої жінки. 

На зустрічі підопічні відділення мали змогу полюбуватися вишитими картинами та ознайомитися з фотографіями Черниченко Долоресс Василівни. Картини зроблені її руками будуть прикрашати міську виставку до Дня міста. Вона охоче розповідала і про дітей, і про онуків та правнуків. Зараз Черниченко Д.В. освоює комп’ютерну грамотність в «Університеті третього віку».

Мета заходу досягнута. Зустріч допомогла знайомству підопічних, дала змогу оцінити свої можливості. А у деяких слухачів появилося бажання поділитися своїми спогадами.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація