Робоча група

05 липня 2017 року під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення ММР Бондаренка Сергія Миколайовича, відбулося перше засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Директор департаменту Бондаренко С.М. проінформував про стан виконання доручення заступника голови облдержадміністрації від 19.01.2017 щодо виконання доручення Віце - Прем’єр Міністра України Розенка П.В. за підсумками селекторної наради від 29.12.2016 з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати у 2017 році.

Продовжила доповідь заступник директора департаменту-начальник управління праці Ніколаєва Олена Вікторівна, яка надала роз’яснення, які виплати враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

Ніколаєва О.В. розповіла про проведену управлінням праці роботу щодо виконання рішень Уряду та моніторингу ситуації із виконання рішення Уряду спрямованих на підвищення мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року до 3200 грн. та миттєвого реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав, забезпечення диференціації заробітної плати працівників в місті Миколаєві.

Про підсумки проведення моніторингу ситуації щодо запровадження в місті Миколаєві виплати заробітної плати не нижче рівня мінімальної заробітної плати 3200 грн. заслухали доповіді керівників об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в Миколаївській області, управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області.

Фахівець управління Держпраці в Миколаївській області проінформувала про здійснення у 2017 році державного нагляду та контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю, норм чинного законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати у розмірі не нижче 3200 грн.

В обговоренні зазначених питань прийняли участь всі члени робочої групи.

В подальшому завданням робочої групи є контроль за дотриманням норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та шляхи вирішення проблемних питань щодо впровадження мінімальної заробітної плати.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація