Відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці з керівниками та фахівцями медичних закладів м. Миколаєва.

14 червня 2017 року в приміщені територіального центру соціального обслуговування Центрального району відбувся семінар з питань зайнятості, охорони та умов праці з керівниками, фахівцями з охорони праці та представниками профспілок 27 медичних закладів, розташованих на території м. Миколаєва, у т.ч. і 5 лікувальних установ обласного підпорядкування.

До розгляду були представлені питання: стан виробничого травматизму та проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці на підприємствах м. Миколаєва станом на 01.06.2017 року; своєчасне та якісне проведення розслідування нещасних випадків на виробництві; робота служб з охорони праці, відповідальних осіб по проведенню профілактики виникнення НВ і професійних захворювань на виробництві; стан виробничого травматизму, профзахворювань в закладах охорони здоров’я міста та завдання по своєчасному та якісному розслідуванню нещасних випадків на виробництві, а також питання легалізації зайнятості в межах постанови КМУ № 295 від 26.04.2017.

Зі вступним словом виступила начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Слюсаренко І.Є., яка доповіла, що станом на 01.06.2017 року у місті під час виконання трудових обов’язків відбулося 17 нещасних випадків, що на 4 випадки менше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак, в медичних закладах міста кількість НВ за І півріччя 2017 року виросла вдвічі –8 НВ проти 4-х НВ у І півріччі 2016 року. Тому і виникла необхідність провести семінар саме з представниками лікувальних закладів міста, з метою не допустити зростання травматизму і своєчасно проводити профілактику виробничого травматизму серед медичних установ.

Аналіз причин виробничого травматизму свідчить, що більшість нещасних випадків сталося по організаційним причинам (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).

У семінарі прийняли активну участь: головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області; начальник відділу - головний страховий експерт відділення ВД ФССНВ та ПЗ України у Миколаївській області; заступник начальника відділення ВД ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаїв; начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці та головні спеціалісти управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Під час проведення заходу розповсюджувалися інформаційні буклети та листівки з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцями, переваг легальної зайнятості та соціальних ризиків громадян, які працюють без оформлення трудових відносин; «Дії роботодавця при звичайному розслідуванні та обліку нещасних випадків»; «Служба охорони праці на підприємстві»; «Згідно якого документу надається скорочений робочий тиждень»; «Профілактика виробничого травматизму».

Всього у роботі семінару взяло участь 57 фахівців медичних закладів нашого міста.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація