Користь пісочної терапії влітку

Літо – пора відпочинку на морі, тому одним із найулюбленіших занять у такий час є гра з піском. Метушня, пересипання, формування малюнків на піску є до вподоби дітям, адже так можна водночас гратись і розвивати сенсорику.
У міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сємицвєтік» активно впроваджують пісочну терапію. Метод пісочної терапії – це незвична техніка, завдяки якої дитина створює власний світ у мініатюрі з піску і нових невеликих фігурок. Діти Центру із задоволенням будують, пересипають, малюють на піску. Малюкам, яким ще важко упоратися самим, допомагають спеціалісти, у яких вони вчаться і наслідують правильні рухи. 
Ігри-заняття та ігри-казки з піском у Центрі спрямовані на корекцію відхилень в особистісному розвитку дітей з інвалідністю. Вони включають в себе: ігри на розвиток дрібної моторики пальців рук та тактильно-кі-нестетичної чутливості («Пальчики, долоньки, кулачки – друзі ви мої й помічники»), ігри на корекцію взаємин між дітьми та дорослими (по¬ведінка та спілкування), корекцію відхилень в емоційному розвитку («Дружба зло перемагає – настрій всім нам піднімає»), ігри на формування позитивних рис характеру, навичок партнерської комунікації («На піску подорожуємо – радість, щастя всім даруємо») та ін.
У Центрі і надалі активно будуть проводитися такого роду заняття, адже вправи в піску мають величезне значення для розвитку психіки дитини: стабілізація емоційного стану дітей з інвалідністю, розвиток тактильно-кінестетичної чутливості й дрібної моторики дітей, навчання прислухатися до себе і проговорювати свої відчуття, «програвання» різноманітних життєвих ситуацій, створення композицій на піску.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація