«Лікування» музикою

Той факт, що музика впливає на людину, а не просто приносить естетичне задоволення, був відомий ще в стародавні часи. Прості спостереження вчених того часу привели до однозначних висновків про вплив музики не тільки на психологію, а й на фізіологію людини, на його особистість і здоров'я.

Спеціалісти лікували своїх пацієнтів, використовуючи різні музичні інструменти. Найбільш поширеною музична терапія була в Китаї, там вважали, що музикою можна вилікувати абсолютно будь-яку хворобу, і наказували своїм пацієнтам спеціальні музичні рецепти, вплив різної музики допомагало зцілити ті чи інші органи. Вчені довели, що наслідки стресів, страх, депресію, гіпертонію і серцеві болі в дев'яноста відсотках випадків можна вилікувати музикою.

Cприятливий вплив класичної музики на людину може бути використано для лікування деяких захворювань:

- щоб активізувати і стабілізувати діяльність мозку, рекомендують використовувати твори Моцарта. Підійдуть перші і треті частини з фортепіанних сонат, "Рондо";

- щоб позбутися від головних болів, потрібно слухати "Фіделіо" Бетховена, "Угорську рапсодію" Ліста, полонез Огінського;

- позбутися безсоння вам допоможе "Сумний вальс" Сібеліуса, п'єси Чайковського, "Пер Гюнт" Гріга;

- щоб полегшити гіпертонію, потрібно слухати "Весільний марш" Меньдельсона, "Ноктюрн ре-мінор" Шопена, " Концерт ре-мінор" Баха.

Також, прослуховування класики сприятливо впливає на кров, організм легше справляється з хворобами.

Музика сприяє розвитку комунікативних здібностей і навичок міжособистісного спілкування. Давно відомий факт, що музика являє собою якийсь інтернаціональний діалог, що об'єднує людей різних культур, національностей, професій, світоглядів. Саме музика надає можливість спілкування без слів. Музика сприяє піднесенню естетичних потреб людини. Музика, яка найближче людині, приносить йому безліч позитивних емоцій. Музика допомагає подолати внутрішньоособистісні і міжособистісні конфлікти.

За для цієї мети у відділенні денного перебування Центрального району часто проводиться музико-терапія. Ось і в ці дні до нас були запрошенні волонтери Глушич Софія Миколаївна, Безуглова Любов Федорівна та Світлична Любов Вікторівна. Музична терапія проводилась з метою надання соціально-психологічної допомоги та підтримки тим, хто відчуває самотність, невпевненість в собі, закомплексованість, як профілактика ряду соматичних захворювань, а також як засіб полегшення страждань, реабілітації після перенесених захворювань чи травм.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація