« Про відзначення Дня охорони праці у м. Миколаєві»

У 2017 році організаційні питання проведення «Тижня охорони праці» з 24 по 28 квітня взяв на себе координаційний комітет з безпечної життєдіяльності населення, який забезпечує координацію діяльності структурних підрозділів міста у сфері охорони праці. Тиждень проводився під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Спеціалісти департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради підготували та отримали затверджені міським головою План заходів із відзначення Дня охорони праці та Звернення до роботодавців міста Миколаєва з нагоди цієї дати.

Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців, профспілкових організацій, трудових колективів до оптимізації збору достовірних даних з виробничого травматизму та профзахворювань.

У рамках «Тижня охорони праці» на підприємствах міста проходили семінари, конференції, виставки, круглі столи.

 

Керівництвом великих підприємств протягом оголошеного Тижня вшанована пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідані сім’ї потерпілих, їм надана допомога у розв’язанні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.

За підсумками відповідних заходів, які були проведені в ПАТ «Миколаївобленерго» - засідання «круглого столу», конкурси: дитячого малюнку, краще робоче місце, виробничу дільницю, кращого працівника; ТОВ «Нікмет термінал» - збори трудового колективу; ПАТ «Миколаївгаз» - семінар – нарада, конкурс «Кращий за професією»; ТОВ «МСП «Ніка - Тера» - збори трудового колективу, конкурс на краще знання інструкцій з охорони праці для електрогазозварників; ПАТ «Екватор» - робоча нарада; ТОВ СП «Нібулон» - збори колективів виробничих підрозділів; ДП НВКГ «Зоря – Машпроект» - урочисті збори в колективах виробничих підрозділів; УДППЗ «Укрпочта» - вшанування пам’яті загиблим працівникам; ДП «Адміністрація морських портів України» - збори трудового колективу; ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» - підведення підсумків проведення «Тижня охорони праці», конкурси: кращий салоган «Значення охорони праці на виробництві», конкурс стінгазет «Охорона праці і екологія»; ТОВ «СЦ «Металург» - конкурс дитячих творчих робіт, промплощадка МГЗ – екологічно безпечна зона, кращий підрозділ з питань охорони праці, кращий працівник про виявленню і усуненню ризиків на виробництві, «Брейн ринг», ТОВ «Аквасервіс»; Комунальне спеціалізоване монтажноексплуатаційне підприємство - вшанування пам’яті загиблим працівникам; ТОВ «Юкрайніан Шугарт Компанія», ВТФ «Велам», ПАТ «Житлопромбуд – 8» - збори колективів виробничих підрозділів, заохочено працівників підприємств до активного сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці.

На вищезазначених підприємствах виявлено ініціативу й плідну роботу по цих напрямах.

20 квітня 2017 року в приміщені управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради відбулося засідання «круглого столу» на тему: «28 квітня Всесвітній День охорони праці», який у цьому році відзначається під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці» з фахівцями з охорони праці підприємств міста Миколаєва.

В роботі «круглого столу» взяли участь інженери з охорони праці КП «ЕЛУ автодоріг», ПП «Висотник», Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та інші.

Спеціалісти управління праці провели 25 квітня 2017 року, на базі територіального центру соціального обслуговування Центрального району, розширений міський семінар з питань охорони та умов праці з керівниками та фахівцями підприємств, установ міста до Дня охорони праці.

В семінарі прийняли участь: начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Миколаївській області, начальник відділу профілактики виробничого травматизму – головний страховий експерт з охорони праці управління ВД ФССНВ у Миколаївській області, начальник відділення ВД ФССНВ та ПЗ України у м. Миколаєві, керівники, фахівці з охорони праці та уповноважені представники трудових колективів (голови профкому) підприємств, установ та організацій міста.

Начальники відділів охорони праці ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» та ТОВ МСП «Ніка – Тера» поділились з присутніми особистим досвідом щодо організації системи управління охороною праці та визначення видів ризику на підприємствах.

Аналогічна робота проведена в міських управлінннях охорони здоров’я, освіти, культури та охорони культурної спадщини, департаменті ЖКГ та інш.

В газеті «Вечерний Николаев» опубліковано «Звернення міського голови до роботодавців міста».

На радіоканалі «Миколаїв» озвучено інформацію про «День охорони праці в Миколаєві в 2017 році» в рубриці «Безпека життєдіяльності».

На сайті департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради розміщено інформації: «Звернення міського голови до роботодавців міста»; «День охорони праці в Миколаєві в 2017 році»; «Проведено міський семінар з питань охорони та умов праці з фахівцями підприємств м. Миколаєва до Дня охорони праці»; «Відбулося засідання «круглого столу» на тему: «28 квітня Всесвітній День охорони праці».

На Інтернет – порталі Миколаївської міської ради розміщено статті:

- « Звернення організаційного Комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні», «Звернення міського голови до роботодавців міста», «День охорони праці в Миколаєві в 2017 році».

Заходи, проведені у місті в рамках «Тижня охорони праці» сприяли приверненню уваги громадськості до актуальних питань безпечної життєдіяльності працюючого населення нашого міста.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація