Відбулося чергове засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятости населення

 11.05.2017 о 14.00 у приміщенні міськвиконкому, під головуванням голови обласної ради профспілок Толмачова Ю.П. відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На засіданні були розглянуті питання: про стан виконання показників та заходів Програми зайнятості населення міста Миколаєва на період до 2017 року протягом І кварталу 2017 року та про стан надання соціальних послуг службою зайнятості безробітним громадянам м. Миколаєва протягом І кварталу 2017 року.

У засіданні прийняли участь: генеральний директор Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» - Шпиль О.О., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М.; заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості – Алпєєва Л.Г., та члени координаційного комітету.

З інформацією по І питанню порядку денного виступив директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М, який доповів, що протягом І кварталу 2017 року створено 2011 робочих місць, запланований річний показник виконано на 58,8 %.

З загальної кількості створених робочих місць за І квартал:

- у юридичних осіб - 286 р.м.;

- у фізичних осіб-підприємців – 1725 р.м.

Більшість створених робочих місць у м. Миколаєві протягом І кварталу 2017 року припадає на фізичних осіб, що складає 85,8 % до загальної кількості створених робочих місць.

У рамках дії міської Програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м. Миколаєві до 2017 року у 2016 році у м. Миколаєві відбулася ХХІІ Міжнародна виставка «Суднобудування - 2016», на якій демонструвалися досягнення та перспективи в галузі суднобудування та судноплавства в Україні, проходив обмін досвідом та пошук інвестиційних можливостей для розвитку суднобудівної промисловості в Україні.

По цим напрямкам найкраще спрацювало ТОВ СП «Нібулон» та суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон», яке продовжує активно реалізовувати комплексний інвестиційний проект з відродження річок Дніпро та Південний Буг, як транспортних судноплавних артерій України.

Варто відмітити, що за останні 2 роки компанією «Нібулон» створено 600 робочих місць для суднобудівників та 350 робочих місць на флоті. Йде модернізація виробничих потужностей заводу, що забезпечує роботою ще 250 працівників.

З інформацією про стан надання соціальних послуг протягом І кварталу 2017 року виступила заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості Алпєєва Л.Г., яка доповіла, що протягом І кварталу 2017 року за направленням служби зайнятості міста працевлаштовано 1907 осіб, до професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості залучено 321 безробітного громадянина міста Миколаєва, 342 безробітні особи було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Крім того, доповідач доповіла про заходи, які проводилися службою зайнятості протягом 2017 року.

На засіданні обширно обговорювались найгостріші питання щодо подальшої роботи по легалізації зайнятості у місті.

А саме: наразі постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 затверджено принципово новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Цей документ – очікуваний, і навіть – довгоочікуваний. Слово «перевірка» в контексті контролю за дотриманням закону в сфері праці більше не вживатиметься, - на заміну приходить новий термін «інспекційне відвідування».

Відвідин інспектора не уникнути, якщо, наприклад:

- 30 % працівників працюють за цивільно-правовими договорами;

- або нараховують зарплату менше за мінімальну, не проводиться індексація;

- або не повідомили про прийняття працівника на роботу;

- або на підприємстві збільшилася кількість працюючих на умовах неповного робочого часу;

- скорочення штатів і це далеко не повний перелік новацій.

За результатами проведеного засідання прийняті відповідні рішення та надані доручення.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація