Зустріч з мером

Зустрічі у районах міста з ліквідаторами аварії на ЧАЕС завершилися традиційною зустріччю мера Миколаєва Олександра Сєнкевича з представниками громадських організацій чорнобильців, ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Міський голова запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції, після чого озвучив статистичні дані, згідно з якими у Миколаєві на даний момент проживають 2453 чорнобильця, в тому числі 511 дітей.

 

Про роботу, яка проводиться в напрямку соціального захисту чорнобильців, поінформував Сергій Бондаренко, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради. 1 млн. 600 тис. грн. з державного бюджету спрямовано на компенсацію вартості комунальних послуг 976 сімей чорнобильців. 1288 громадян щомісяця отримують компенсацію на продукти харчування і вже в цьому році 856 тис. грн. було спрямовано на ці цілі. На отримання медикаментів у поточному році передбачено 606 тис. грн. і 194 тис. грн. - на зубопротезування. Якщо порівнювати ці показники з минулим роком, побачимо збільшення на 8,5%, - повідомив Сергій Бондаренко.

Голова обласної організації "Союз Чорнобиль України" Рубен Симонян з гіркотою зазначив, що в 2005 році в області налічувалося 10 тис. чорнобильців, у 2017 році залишилося лише 6 тис.
- З 2,5 млн. українців, які мають статус чорнобильців, залишилося 1,9 млн. З 600 тис. ліквідаторів на сьогоднішній день залишилося 204 тис. осіб. З 2009 року з життя пішло 400 тис. осіб, - констатував Рубен Симонян.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич доручив у травні 2017 року у всіх школах міста організувати виставки, присвячені трагедії на Чорнобильській АЕС, а також провести зустрічі за участю ветеранів-ліквідаторів. Керівник міста вручив грамоти та подячні листи учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація