«День охорони праці в Миколаєві в 2017 році»

28 квітня в Україні відзначається Всесвітній День охорони праці, який за рекомендацією Міжнародної організації праці у 2017 році відзначатиметься під девізом: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Свою діяльність у 2017 році Міжнародна організація праці спрямувала на підвищення інформованості про фактичну наявність і наслідки нещасних випадків і хвороб, пов’язаних з виробництвом. Оскільки ці данні мають важливе значення для профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.

Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв'язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля.

 

За станом здоров'я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та величина валового внутрішнього продукту. Саме стан здоров'я населення, і передусім працюючого, є одним з індикаторів розвитку суспільства.

З метою попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, органам влади, профспілковим організаціям, роботодавцям, керівникам і працівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано звернути свою увагу на необхідність вжиття конкретних профілактичних заходів, спрямованих на їх подальше усунення.

Аналіз стану виробничого травматизму за 2016 рік не дає нам право на спокій, заставляє зробити висновок, що зроблено далеко не все в цьому напрямку. Протягом минулого року на підприємствах, установах та організаціях м. Миколаєва сталося 53 випадки травматизму, пов'язаних з виробництвом, більшість з яких - з організаційних причин (порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов'язків, особиста необережність та порушення правил безпеки).

Життя та здоров’я людини – це найбільша цінність. Незважаючи на будь-які зміни економічної ситуації в країні, наше спільне завдання – не допустити зростання травматизму і стабілізувати тенденцію до зниження його рівня.

Відділом зайнятості, охорони та умов праці управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради розроблено заходи до Дня охорони праці, які затверджені міським головою. Також за його підписом підготовлено звернення до роботодавців міста.

На базі міського координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення створено організаційний комітет до цієї дати, який буде організовувати і контролювати проведення з 24 по 28 квітня Тижня охорони праці.

З метою привернення спільноти до проблем просунення культури охорони праці, закликаємо Вас провести з 24 по 28 квітня цього року «Тиждень охорони праці» на кожному підприємстві міста, в установі, організації, у тому числі на об’єктах малого і середнього бізнесу, у рамках якого провести семінари, огляди – конкурси, засідання «круглих столів» тощо. Головною метою цього заходу є привернення уваги роботодавців, профспілкових організацій, трудових колективів до оптимізації збору достовірних даних з виробничого травматизму та профзахворювань.

Оргкомітет пропонує протягом тижня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у вирішенні матеріальних, соціально - побутових або інших проблем.

Доцільно також за підсумками відповідних оглядів - конкурсів заохотити працівників за активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшення умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямах.

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму та розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств регіонів, держави; дасть змогу чіткіше визначати пріоритети у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація