Відбулося перше засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

30 березня 2017 року під головуванням заступника міського голови Шевченка Євгена Валерійовича, відбулося перше засідання робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Розпочав засідання голова робочої групи Шевченко Є.В., який проінформував про стан виконання доручення заступника голови облдержадміністрації від 19.01.2017 щодо виконання доручення Віце - Прем’єр Міністра України Розенка П.В. за підсумками селекторної наради від 29.12.2016 з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати у 2017 році.

В ході засідання керівники управлінь охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти та культури міста доповіли про стан впровадження мінімальної заробітної плати з 2017 року у розмірі 3200 грн.

Директор департаменту праці та соціального захисту населення ММР Бондаренко Сергій Миколайович надав роз’яснення щодо вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII та постанови КМУ від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. Було розглянуто поняття «мінімальна заробітна плата», врахування виплат до мінімальної заробітної плати та порядок внесення змін до колективних договорів у зв’язку зі змінами в законодавстві з оплати праці.

Виступаючі керівники висвітлили проблеми та ризики у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати та надали пропозиції до шляхів їх вирішення.

Перший заступник начальника Головного управління Держпраці України у Миколаївській області Скуратовська Яна Олександрівна проінформувала присутніх про основні напрямки діяльності управління Держпраці в Миколаївській області у 2017 році по виконанню завдань Уряду України щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю з урахуванням змін до законодавства, внесених у 2016 році.

В обговоренні зазначених питань прийняли участь всі члени робочої групи.

В подальшому завданням робочої групи є контроль за дотриманням норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та шляхи вирішення проблемних питань щодо впровадження мінімальної заробітної плати.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація