Відбулося засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

 27 лютого 2017 року під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення ММР Бондаренка С.М., відбулося засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На початку засідання Бондаренко С.М. доповів про заборгованість із заробітної плати по м. Миколаєву, яка за станом на 24.02.2017, за оперативними даними, на 9 підприємствах-боржниках складає 55835,9 тис. грн., що на 1172,2 тис. грн., або на 2,06% менше, порівняно з даними за станом на 01.02.2017 (57008,1 тис.грн.). В повному обсязі погашена заборгованість на 6 підприємствах на загальну суму 890,6 тис. грн., в т. ч.: ДП «Миколаївський облавтодор» та 4 його філії з загальною сумою боргу – 873,7 тис. грн.: ДП «Миколаївський облавтодор» - 82,0 тис. грн., філія «Тернівська ДЕД» - 207,6 тис. грн., філія «Варварівська ДЕД» - 224,2 тис. грн., філія «Миколаївська ДЕД» - 316,7 тис. грн. та філія «Жовтневий райавтодор» - 43,2 тис. грн. та ТОВ «Конвеєрмаш Миколаїв» - 16,9 тис. грн. Частково погашений борг лише на 2 підприємствах: ТОВ «Асаба Дизайн Центр» - 250,0 тис.грн., ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - 31,6 тис. грн.

Також, викликає занепокоєння стан виплати поточної заробітної плати за січень місяць, яка за станом на 01.03.2017 перейде в категорію заборгованої. Так, наприклад, на даний час, із майже 46,5 млн. грн., нарахованої до виплати заробітної плати за січень 2017 року, виплачені близько 40,1 млн. грн., що складає 86,2%, тобто вбачається загроза зростання боргу із виплати заробітної плати більш ніж на 6,4 млн. грн.

Бондаренко С.М. висвітлив заходи, спрямовані на погашення існуючої заборгованості на підприємствах міста та наголосив, що робота, спрямована на погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті, триває.

На засіданні міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат були заслухані керівники 9 підприємств-боржників: ДП «Миколаївський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (чотири міські філії: Тернівська ДЕД, Варварівська ДЕД, Миколаївська ДЕД, Жовтневий райавтодор), Державне Південне виробничо-технічне підприємство, ДП «Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій» НАН України, ТОВ «Асаба Дизайн Центр», ТОВ «Конвеєрмаш Миколаїв», які доповіли, що основними причинами існування заборгованості із виплати заробітної плати залишаються є відсутність замовлень і, як наслідок – обсягів робіт.

Крім того, важливим фактором впливу на стан заборгованості по підприємствах міста є нестабільна їх робота.

Керівникам підприємств надані рекомендації щодо першочергової виплати заробітної плати та персональної відповідальності щодо нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати (ст. 175 ККУ в редакції Закону № 1027-УІ від 19.02.2009).

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація