Відбувся семінар-навчання з питань чинного трудового законодавста про працю, питань колективно-договірного регулювання з представниками підприємств галузі

25 січня 2017 року в приміщенні обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення (вул. Адм. Макарова, 7) відбувся семінар-навчання з питань чинного трудового законодавста про працю, питань колективно-договірного регулювання з представниками підприємств галузі.

Відкрила семінар голова облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення Начинова Світлана Олексіївна. До відома присутніх була представлена галузева угода між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Всеукраїнськими об’єднаннями обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі «Федерації роботодавців ЖКГ України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на роки.

Начальник управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Калінська Н.В. надала роз’яснення про внесення суттєвих змін до деяких законодавчих актів з питань оплати праці. А саме, 01.01.2017 року набули чинності зміни, внесені до КЗпП України та Закону України «Про оплату праці» Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VШ від 06.12.2016 року. Доповідач висвітлила зміни внесені до ст. 95 КЗпП України та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» щодо поняття «мінімальна заробітна плата», вимоги ст. 96 КЗпП України та ст. 6 Закону України «Про оплату праці» щодо системи оплати праці. Особлива увага була приділена питанню гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати. Калінська Н.В. на прикладах розглянула що включається до суми заробітної плати для розрахунку доплати до рівня мінімальної заробітної плати у зв’язку з внесеними змінами.

У семінарі прийняли участь головний спеціаліст відділу трудових відносин управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Решетнікова І.Ю., яка висвітлила вимоги Закону України «Про колективні договори і угоди» зі змінами та Порядку повідомної реєстрації колективних договорів згідно вимог Постанови КМУ від 13.02.2013 № 115. Спеціаліст провела аналіз змісту колективних договорів щодо діючого законодавства про працю та зупинилась на найбільш поширених зауваженнях до колективних договорів.

На при кінці семінару запрошені фахівці відповіли на питання присутніх.

Загалом на семінарі-навчанні були присутні 75 представників підприємств галузі.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація