Профілактика гострих респіраторних захворювань у Центрі

Серед наскрізних і важливих питань у міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів розглядається профілактика гострих респіраторних захворювань взимку. Адміністрація Центру піклується про те, щоб сестра медична приділяла значну увагу усім групам соціальної реабілітації з питань способів запобігання застудних захворювань, адже у холодний період року зростає кількість такого типу захворювань серед дітей. Саме тому у Центрі регулярно проводяться бесіди з батьками дітей з інвалідністю. Тож саме батькам треба особливо дбати про зміцнення імунітету дітей і профілактику респіраторних захворювань.

Сестра медична Центру постійно надає практичні поради з цих питань. Так, для зміцнення імунітету і здоров’я діти мають активно рухатись на свіжому повітрі. Прогулянки батьків з дітьми на відкритому повітрі повинні проводитись не рідше 2 разів на день. Час перебування на відкритому повітрі – 3-4 години на день з достатньою руховою активністю. Основними причинами скорочення тривалості перебування на свіжому повітрі є погіршення самопочуття. Прогулянки на вулиці дозволяється проводити при температурі не нижче -16’.

Окрім того, сестра медична наголошує на тому, що одягати занадто тепло дитину не треба, рухаючись на прогулянці. Тепло вдягнена дитина пітніє, що призводить до захворювання. Важливо також стежити, аби взуття дитини постійно було сухе і тепле.

З метою уникнення ускладнень гострих респіраторних захворювань у дітей з інвалідністю у Центрі регулярно провітрюють приміщення. Сестра медична Центру звертає увагу батьків на те, що в раціоні дитини має бути багато овочів і фруктів, морожених ягід, багатих на вітамін С, таких як, смородина, полуниця тощо, але якомога менше солодощів та борошняних виробів.

Вкрай важливо вчасно помітити у дитини перші ознаки захворювання, щоб якнайшвидше подолати їх, а також уникнути зараження інших. Під час виховних бесід з батьками сестра медична Центру підкреслює, на що насамперед треба звернути увагу:
-зниження активності дитини;
-погіршення апетиту;
-появу хворобливого блиску в очах, почервоніння;
-утруднення носового дихання;
-почервоніння горла;
-підвищення температури тіла.

Якщо ж дитина кашляє довго, причому кашель сухий, то її конче потрібне обстежити. Це важливо зробити для того, аби виявити, на що вона хвора, а також переконатися, що вона не становить небезпеки для інших дітей. Тому сестра медична Центру завжди наголошує на тому, що займатися самолікуванням не можна, необхідно вчасно звертатися до лікаря!

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація