Відбулося чергове засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

 09.11.2016 о 14.00 у приміщенні міськвиконкому, під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, заступника голови комісії Бондаренка С.М., відбулося засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На цьому засіданні розглянуті питання: аналіз стану проходження альтернативної (невійськової) служби громадянами м. Миколаєва протягом 2016 року та розгляд заяв  п’яти громадян,  щодо направлення їх на проходження альтернативної (невійськової) служби.

У засіданні прийняли участь заступник директора департаменту – начальник управління праці Ніколаєва О.В., начальник відділу зайнятості, охорони та умов праці - відповідальний секретар комісії Слюсаренко І.Є., представники районних військових комісаріатів, органів місцевого самоврядування  та інші члени комісії.

Також були запрошені: старійшини релігійного центру свідків Єгови, пастори: об’єднаної церкви християн віри євангельської, незалежної помісної церкви євангельських християн «Нове покоління».

Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М. доповів, що всього за час дії Закону України «Про альтернативну службу» для проходження альтернативної (невійськової) служби вказаною комісією було направлено 83 юнака. Як свідчить статистика в більшості це свідки Єгови та християни віри Євангельської.

На початок 2016 року проходили альтернативну службу 15 віруючих громадян. Протягом 2016 року було припинено проходження альтернативної служби у зв’язку із закінченням строку її проходження - 9-ти громадянам. На цей час продовжують служити 6 осіб. З яких: 1 особа у ЖКП ММР «Південь»,   1 особа у  міському пологовому будинку № 1 та 4 особи у КУ «Миколаївський зоопарк»

За 10 місяців 2016 року міською комісією, проведено 8 засідань, на яких розглядалися питання щодо припинення проходження альтернативної (невійськової) служби.

Члени комісії у присутності призовників розглянули надані документи щодо проходження альтернативної (невійськової) служби. Особлива увага приділялася істинності релігійних переконань юнаків, підтверджених відповідними документами, рівню освіти, складу сім’ї,  стану здоров’я та можливості подальшого працевлаштування.     

За результатами розгляду заяв та представлених документів, міська комісія більшістю голосів вирішила направити всіх п”ятьох призовників на проходження альтернативної (невійськової) служби.

  З дня прийняття комісією рішення про направлення для проходження альтернативної (невійськової) служби громадянин підлягає обліку, який веде комісія. Ці громадяни реєструються в книзі обліку громадян, які проходять альтернативну (невійськову) службу, вона є документом суворої звітності та зберігається 75 років.

Фахівці управління праці формують особисті справи «альтернативників», які зберігаються 45 років; здійснюють розрахунок робочого часу в людино/годинах по кожному «альтернативнику»; щоквартально приймають звіти від підприємств про використання робочого часу; проводять перевірки на підприємствах та в організаціях стану проходження альтернативної (невійськової) служби громадянами, що знаходяться на обліку в міській комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація