Соціально-побутова реабілітація

Період дитинства є часом оволодіння дітьми навичками самообслуговування та елементарними побутовими вміннями. Тому першочергове завдання міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Семицвєтік» – формування саме соціально-побутових навичок у дітей з особливими потребами. На відміну від здорових однолітків, у дітей з обмеженими можливостями реалізація такого роду навичок не відбувається довільно, а вкрай ускладнене порушенням комунікації, довільного зосередження та перенесенням уваги на іншу ситуацію.

Педагогічний колектив Центру під керівництвом директора Діліної Г. С. планомірно працює над поетапним формуванням таких навичок. Цього тижня вихованці Центру на заняттях знайомились з елементами одягу та взуття, вчились розпізнавати та називати їх, визначати призначення, групували одяг та взуття за порами року, порівнювали на дотик хутряні, бавовняні та синтетичні матеріали, що дає змогу розвинути тактичні відчуття  та набути життєвої компетенції.  

Діти охоче брали участь у таких цікавих практичних вправах: «Одягни ляльку на прогулянку», «Готуємось до сну», «Вчуся роздягатися», «Я одягаюся», «Я взуваюся», «Неслухняні ґудзики», «Вправні шнурочки».

Разом з педагогами захоплено обводили шаблони одягу та взуття, розфарбовували їх, прикрашали вирізані форми сукні та куртки кишенями й різноманітними аплікаціями. Особливий інтерес викликало завдання «Підбери латочку», де треба було звернути увагу на колір і форму. Саме в такій цікавій формі діти засвоюють поняття кольору, розміру та форми предметів.

Завдяки тісній співпраці з батьками, здобуті у Центрі навички самообслуговування також закріплюються з дітьми і вдома.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація