Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана

З 2004 року в Україні 1 жовтня відзначаються відразу дві дати - Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана, встановлений Указом Президента. Напередодні цього дня наш кореспондент взяв інтерв’ю у директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренка С.М.

- Сергію Миколайовичу, зрозуміло, що Міжнародний день людей похилого віку – це не святковий день, а нагадування всім про синівський борг перед людьми, які своє життя присвятили тому, щоб відбулося наше сьогодення, які захищали в боях, а потім піднімали з руїн нашу Україну, відстоювали її славетне ім’я на світовому рівні. Ви маєте нагоду розповісти про соціальний захист ветеранів, які проживають у нашому місті.

- За статистикою, кожен 5 українець - це особа похилого віку, шоста їх частина - самотні люди. У місті Миколаєві проживає понад 141 тисяч пенсіонерів. Це більш ніж 27 відсотків населення міста. З них: ветеранів війни - 14603 чол. (483 учасників бойових дій, які безпосередньо приймали участь в бойових діях у період Другої Світової війни); ветеранів праці - 87799 чол.

 

Невід’ємною частиною діяльності міської влади є захист та соціальна підтримка городян. Основою соціального захисту ветеранів є міська комплексна програма „Соціальний захист”. Основним завданням програми - є забезпечення надання своєчасної адресної, соціальної та матеріальної допомоги, виконання державних та міських програм стосовно соціального захисту мешканців міста, особливо ветеранів війни та праці.

На 2016 рік у бюджеті міста Миколаєва на виконання соціальних програм передбачено 761,2 млн.грн., що на 35,0 млн. більше ніж у минулому році.

У квітні 2016 року з обласного та міського бюджетів дану виплату отримали 420 учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни та війни з Японією по 4000 грн. кожному на загальну суму 1,7 млн.грн. В порівнянні з минулим роком ця сума збільшена вдвічі. Крім того, до 72-річниці визволення України проводиться виплата допомоги 372 ветеранам на суму 1488,0 тис.грн.

Крім цього, безпосередньо визволителям міста проводиться щомісячна виплата адресної грошової допомоги у сумі по 1000 грн. кожному. На даний час у місті Миколаєві мешкає 3 визволителя міста Миколаєва.

У 2016 році у державному бюджеті збільшено на 10% виплату разової грошової допомоги до 9 травня. У цьому році 15530 ветеранів отримали вищезазначену допомогу, на ці цілі витрачено 10,3 млн. грн.

- Ви назвали багато цифр, які характеризують одне з направлень діяльності міської влади по соціальному захисту людей старшого віку. Але, багатьом з них потрібна допомога в повсякденному житті. Що робиться для тих людей, яким потрібен особливий догляд та допомога.

- Сьогодні особлива увага приділяється створенню необхідних умов для підтримки здоров’я, наданню адресної соціальної допомоги, виконанню цільових програм соціального та правового захисту ветеранів війни та праці, наданню їм пільг і соціальних гарантій.

Працівники департаменту праці та соціального захисту населення продовжують відвідувати ветеранів вдома, станом на сьогоднішній день обстежено 282 ветерана війни, по можливості їм надається адресна допомога.

Так, з початку 2016 року 1228 ветеранів отримали адресну грошову допомогу у зв’язку з виникненням складних життєвих обставин за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 386,4 тис. грн.;

Протягом 9 місяців 2016 року ветеранам надані наступні соціальні послуги:

- 1879 ветеранів отримали натуральну допомогу на загальну суму 86,5 тис.грн.;

- 1428 ветеранів отримали соціальні послуги у відділеннях міського територіального центру;

- 104 ветерана отримали технічні засоби реабілітації;

-.180 ветеранів забезпечено санаторно-курортними путівками, 179 ветеранам виплачена грошова компенсація замість санаторно-курортних путівок на суму 47,8 тис. грн.;

- 5 ветеранам війни було встановлено стаціонарні телефон.

Хочу зазначити, що по можливості, завдяки допомозі небайдужих людей, благодійників, підприємств та організацій, ми надаємо такій категорії громадян допомогу у вигляді продуктів харчування. Так, до дня людей похилого віку, 626 особам були вручені продуктові набори на загальну суму 9931,0 грн. Більшість підприємств міста постійно допомагають і підтримують своїх ветеранів. Серед них - «Зоря-Машпроект», Морський торговельний порт, «Нібулон», «Вєлам», «Екватор» та інші. Вони вітають своїх ветеранів на загальних зборах або приїжджають до дому та вручають їм подарунки. У цьому році таким чином 180 ветеранам праці були вручені подарунки на суму 19911,0 грн.

Крім того, за 9 місяців 2016 року на фінансову підтримку ветеранських організацій з бюджету міста використано 461,4 тис. грн.

- Працівники соціальних служб здійснюють підтримку ветеранів та пенсіонерів, які є одинокими та одинокопроживаючими громадянами. Міська влада надає матеріальну допомогу. Однак, таким людям важлива і підтримка їх здоров’я. Чи можете Ви навести приклади такої підтримки людей старшого віку.

- Так, за даними управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, в лікарсько-профілактичних закладах міста розгорнуті 35 ліжок з виділенням фінансів на медикаменти і харчування. В стаціонарах міста є 34 палати для ветеранів війни на 80 ліжок з поліпшеним комфортом.

За 9 місяців 2016 року медичними закладами міста комплексно оглянуто майже всіх ветерани війни, робота по даному напрямку триває.

Ветерани війни забезпечуються пільговими медикаментами, безкоштовним зубопротезуванням та протезно-ортопедичними виробами згідно виділених коштів.

Ми плідно співпрацюємо з міською та районними організаціями ветеранів війни та праці, організацією інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил, іншими ветеранськими організаціями у розв’язанні їх нагальних проблем. На жаль, їх багато. Але в нас є велике бажання зробити все можливе, щоб покращити життя миколаївців старшого віку, яким ми завдячуємо своїм життям.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація