Статті

Удосконалення системи призначення (відновлення) та здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам

Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках - її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

До заяви додається копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред’являється оригінал такої довідки.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Така перевірка не проводиться стосовно внутрішньо переміщених осіб, які працюють в державних органах та органах місцевого самоврядування і якими надано довідку з місця роботи, в якій зазначено, що вони перебувають у трудових відносинах з відповідними органами, а також те, що умови їх роботи потребують постійного перебування на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (крім відряджень за кордон).

1) Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення

Донецька область

Міста обласного значення (у тому числі всі населені пункти, які адміністративно підпорядковані міським радам цих міст):

м. Авдіївка с-ще Гладосове (м. Горлівка)м. Торецьк (у тому числі м. Залізне, смт Південне, смт Новгородське, смт Неліпівка, с-ще Валентинівка, с. Леонідівка, с-ще Суха Балка, с. Юр’ївка, смт Північне, смт Курдюмівка, с-ще Дачне, с-ще Диліївка, с-ще Дружба, с-ще Озарянівка, с-ще Шуми, смт Щербинівка, смт Петрівка, с-ще Кримське)    Населені пункти:

с.Гнутове(м.Маріуполь)

Волноваського району**:смт Андріївка

с. Старогнатівка

Ясинуватського району:с.Водяне (Пісківська сільська рада)

Смт.Сартана(м.Маріуполь)

с-ще Бахчовик

 

с. Степанівка

 

смт Верхньоторецьке

Смт.Талаківка(м.Маріуполь)

с. Бердянське

с. Федорівка

с.Веселе  

с-ще Ломакине  (м.Маріуполь)

с.Водяне (Комінтернівська сільська рада)

с. Чермалик

 

Красногорівська сільська рада)  с-ще Кам’янка

Бахмутського району*:  с.Воздвиженка

 

с. Гранітне

 

с. Черненко

 

с. Красногорівка

смт Зайцеве

с-ще Дружне

 

с. Широкине

с-ще Ласточкине

с-ще Зеленопілля

с. Запорізьке

 

с. Богданівка

 

с-ще Невельське

 

с. Кодема

с. Заїченко

 

с. Вікторівка

 

с. Новоселівка Друга

с. Криничне

с. Кам’янка

 

с. Новогнатівка

 

с-ще Опитне

смт Луганське

с-ще Калинівка

 

с.Миколаївка

 

с. Первомайське

с.Миколаївка

с. Лебединське

 

м. Красногорівка

 

с-ще Піски

(Кодемська сільська рада)

с. Миколаївка Друга

смт Мирне

 

(Миколаївська сільська рада)Мар’їнського району:  м. Мар’їнка

с. Тоненьке

 

смт Миронівський

 

с-ще Маловодне

 

с. Славне

 

с. Троїцьке

 

с. Миронівка

 

с. Новоселівка

 

с. Степне

 

с-ще Сєверне

 

с-ще Новолуганське

 

с.Новогригорівка (Старогнатівська сільська рада)

 

с. Тарамчук

 

с. Нетайлове

 

м. Світлодарськ

 

с. Новоселівка Друга

 

с. Солодке

 

с. Новокалинове

 

с. Семигір’я

с-ще Обільне

 

с. Березове

 

с-ще Травневе

 

с. Орловське

 

с.Водяне

 

с. Розсадки

с. Павлопіль

 

(Степненська сільська рада) с. Галицинівка

 

с-ще Роти

 

с. Пищевик

 

с. Карлівка

 

 

с. Дача

 

с. Сопине

 

с. Новомихайлівка

 

 

с. Старомар’ївка

с. Побєда

 

 

Луганська область  Населені пункти:

м. Щастя

 

с. Гарасимівка

с. Болотене

с. Кримське

с. Трьохізбенка

 

с. Комишне

с. Середньотепле

 

с. Причепилівка

 

Попаснянського району****:                    м. Попасна

с. Юганівка

с. Піщане

 

с. Катеринівка

с. Троїцьке

 

с. Колесниківка

с. Передільське

 

с. Оріхове

 

Станично-Луганського району:

смт Станиця  

с. Красна Талівка

с. Геївка

 

 

Луганська смт Петропавлівка

с. Красний Деркул

с. Старий Айдар

 

 

с-ще Талове

 

с. Чугинка

с. Благовіщенка

 

с. Войтове

с. Золотарівка

с. Кряківка

 

с. Сизе

с. Олександрівка

 

с. Оріхове-Донецьке

 

с. Макарове               с-ще Вільхове

с. Вільне

 

м. Золоте                  (крім Золотого-5)

 

с. Нижня Вільхова

с. Деркульське

 

м. Гірське

 

с. Верхня Вільхова

с-ще Широкий

 

с. Лобачеве

 

с. Плотина

с-ще Козачий

 

с. Лопаскине

 

 

с. Пшеничне

с-ще Степове

 

смт Новотошківське

 

с. Малинове

с. Нижньотепле

 

с. Новоолександрівка

 

Просимо звернути увагу на те, що уряд удосконалив систему призначення (відновлення) та здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам.  Ухваленою постановою КМУ від 08.06.2016р. № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» передбачено здійснення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення перевірки наведених у довідці про взяття на облік відомостей про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи (далі — ВПО) та складання акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Це стосується лише тих ВПО, які є отримувачами соціальних виплат.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО, а у визначених законодавством випадках — її законний представник подає до управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району:

— відповідну заяву, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування

— копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред’являється оригінал такої довідки.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат Управління за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви ВПО або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування ВПО. Після перевірки фактичного місця проживання/перебування утворена комісія виконавчим комітетом Миколаївської міської ради розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом п’яти робочих днів.

Контроль за проведенням соціальних виплат ВПО здійснюється шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування ВПО. Також можуть проводитись додаткові перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи робочою групою, що утворюється з представників територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Національної поліції, Держфінінспекції, Держаудитслужби та Пенсійного фонду України.

За відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або робочої групи робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися до Управління для проходження фізичної ідентифікації.

У разі коли ВПО протягом трьох робочих днів не з’явилася до Управління, такий підрозділ надсилає їй рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації.  Водночас Управління робить запит до Держприкордонслужби щодо виїзду ВПО за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Соціальні виплати припиняються у разі:

1) наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

2) встановлення факту відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;

3) отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів, виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

4) скасування довідки ВПО з підстав, визначених ст.12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;

5) отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Повторне призначення соціальних виплат ВПО у разі їх припинення можливе лише через шість місяців після такого припинення.

Рішення про виплату ВПО пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), субсидій, пільг, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування буде приймати Комісія з питань призначення соціальних виплат ВПО, утворена виконавчим органом Миколаївської міської ради, протягом п’яти робочих днів.

Скасування довідки ВПО відбувається з підстав, визначених ст. 12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». ВПО:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Таким чином, удосконалений порядок обліку ВПО дає можливість забезпечити дієвий контроль в системі здійснення соціальних виплат ВПО.

 

Додаткову інформацію ВПО можуть отримати за адресою: вул. Декабристів, 25 УСВіК Центрального району ДПСЗН Миколаївської міської ради.

Довідки за тел. (0512) 47-79-05

вул. Миколаївська, 26 УСВіК Інгульського району ДПСЗН тел. 58-61-17

вул. Новобудівна, 1 УСВіК Корабельного району ДПСЗН тел. 60-09-05

вул. Морехідна, 9 УСВіК Заводського району ДПСЗН тел. 34-60-28

Донецька область

Міста обласного значення (у тому числі всі населені пункти, які адміністративно підпорядковані міським радам цих міст):

м. Авдіївка

с-ще Гладосове (м. Горлівка)

м. Торецьк (у тому числі м. Залізне, смт Південне, смт Новгородське, смт Неліпівка, с-ще Валентинівка, с. Леонідівка, с-ще Суха Балка, с. Юр’ївка, смт Північне, смт Курдюмівка, с-ще Дачне, с-ще Диліївка, с-ще Дружба, с-ще Озарянівка, с-ще Шуми, смт Щербинівка, смт Петрівка, с-ще Кримське)

Населені пункти:

с. Гнутове (м. Маріуполь)

смт Сартана (м. Маріуполь)

смт Талаківка (м. Маріуполь)

с-ще Ломакине (м. Маріуполь)

Бахмутського району*:

с. Воздвиженка

смт Зайцеве

с-ще Зеленопілля

с. Кодема

с. Криничне

смт Луганське

с. Миколаївка (Кодемська сільська рада)

с. Миколаївка Друга

смт Миронівський

с. Миронівка

с-ще Новолуганське

м. Світлодарськ

с. Семигір’я

с-ще Травневе

с. Розсадки

с-ще Роти

с. Дача

Волноваського району**:

смт Андріївка

с-ще Бахчовик

с. Бердянське

с. Водяне (Комінтернівська сільська рада)

с. Гранітне

с-ще Дружне

с. Запорізьке

с. Заїченко

с. Кам’янка

с-ще Калинівка

с. Лебединське

смт Мирне

с-ще Маловодне

с. Новогригорівка (Старогнатівська сільська рада)

с. Новоселівка

с. Новоселівка Друга

с-ще Обільне

с. Орловське

с. Павлопіль

с. Пищевик

с. Сопине

с. Старомар’ївка

с. Старогнатівка

с. Степанівка

с. Федорівка

с. Чермалик

с. Черненко

с. Широкине

с. Богданівка

с. Вікторівка

с. Новогнатівка

с. Миколаївка (Миколаївська сільська рада)

Мар’їнського району:

с. Березове

м. Красногорівка

м. Мар’їнка

с. Славне

с. Степне

с. Тарамчук

с. Солодке

с. Водяне (Степненська сільська рада)

с. Галицинівка

с. Карлівка

с. Новомихайлівка

с. Побєда

Ясинуватського району:

с. Водяне (Пісківська сільська рада)

смт Верхньоторецьке

с. Веселе (Красногорівська сільська рада)

с-ще Кам’янка

с. Красногорівка

с-ще Ласточкине

с-ще Невельське

с. Новоселівка Друга

с-ще Опитне

с. Первомайське

с-ще Піски

с. Тоненьке

с. Троїцьке

с-ще Сєверне

с. Нетайлове

с. Новокалинове 

Луганська область

Населені пункти:

м. Щастя

с. Трьохізбенка

с. Кряківка

с. Оріхове-Донецьке

с. Лобачеве

с. Лопаскине

с. Кримське

с. Причепилівка

Попаснянського району****:

м. Попасна

с. Троїцьке

м. Золоте (крім Золотого-5)

м. Гірське

смт Новотошківське

с. Новоолександрівка

с. Катеринівка

с. Оріхове

Станично-Луганського району:

смт Станиця           

Луганська

смт Петропавлівка

с. Войтове

с. Валуйське

с. Болотене

с. Сизе

с. Макарове

с-ще Вільхове

с. Нижня Вільхова

с. Верхня Вільхова

с. Плотина

с. Пшеничне

с. Малинове

с. Гарасимівка

с. Комишне

с. Юганівка

с. Колесниківка

с. Красна Талівка

с. Красний Деркул

с. Чугинка

с. Золотарівка

с. Олександрівка

с. Вільне

с. Деркульське

с-ще Широкий

с-ще Козачий

с-ще Степове

с. Нижньотепле

с. Артема

с. Середньотепле

с. Піщане

с. Передільське

с. Геївка

с. Старий Айдар

с-ще Талове

с. Благовіщенка

с. Благовіщенка

 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація