Практичні заняття для батьків

У міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Сєміцвєтік», практичний психолог та вчитель-логопед для батьків дітей з особливими потребами провели практичні заняття, що сприяють психофізичному розвитку дітей.

Практичний психолог Козирєва А.Б. розповіла, що фізичне здоров’я і психічний стан дитини взаємопов’язані. Адже, психічне напруження визиває м’язовий тонус і навпаки, м’язове напруження призводить до емоційного сплеску. А розслаблення м’язів визиває зниження емоційного напруження і приводить до заспокоєння, відновлення частоти дихання. Цей зворотній вплив використовується для регуляції психічного стану, створення емоційного комфорту. Для підтримки психофізичного стану дітей практичний психолог навчала батьків виконувати вправи на зняття у дітей  м’язової напруги: ніг, рук, шиї, обличчя,  тулуба.

Вчитель - логопед Волощук Г.В. наголосила, що недостатня рухомість органів мовлення, або порушення рухливості цих органів, тягне за собою нечітку вимову звуків. Для того, щоб розвинути рухливість органів артикуляційного апарату, потрібно тренувати й укріплювати м’язи щік, язика, обов’язково давати дитині жувати такі продукти, як: скоринки хліба, сухарики, сушені фрукти (чорнослив, курагу, ізюм), тверді фрукти (яблуко, груша), тверді овочі (морква, огірок), шматочки вареного м’яса.

Для покращення звуковимови вчитель-логопед продемонструвала батькам артикуляційні вправи, які вони разом з логопедом чітко виконували. Ці вправи батьки повинні виконувати вдома по 2 рази на день по 5-7 разів.

По закінченню заняття батьки відмітили, що ці поради для них дуже корисні і вони їх будуть постійно виконувати разом зі своїми дітьми вдома.

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація