Відбулося чергове засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятости населення

19.05.2016 о 14.00 у Малій залі міськвиконкому  відбулося засідання міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На засіданні розглянуто питання: про стан виконання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО протягом 2016 року, в т.ч. і сприяння в працевлаштуванні; про стан надання соціальних послуг соціально-незахищеним верствам населення службою зайнятості та забезпечення зайнятості молоді, як однієї з категорій соціально-незахищених верств населення, в т.ч. на перше робоче місце; про профорієнтаційну роботу з молоддю та стан вирішення питань працевлаштування випускників навчальних закладів міста всіх рівнів акредитації (ПТНЗ, технікумов), як однієї з категорій соціально-незахищених верств населення, що не здатні на рівні конкурувати на ринку праці.

У засіданні прийняли участь: генеральний директор Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» - Шпиль О.О., голова Миколаївського міського координаційного комітету,  голова  обласної  ради  профспілок  – Толмачов Ю.П., директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М.; в.о. директора Миколаївського обласного центру зайнятості – Оборонько Д.М., та члени координаційного комітету.

З інформацією по порядку денному виступив директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Бондаренко С.М, який доповів, що за станом на 01.05.2016 року на обліку у департаменті праці та соціального захисту населення Миколаївської міської захисту населення Миколаївської міської ради перебуває:
- 35 осіб, які мають статус  „Інвалід війни”;
- 1722 особи, які  мають статус ,,Учасник бойових дій”;
- 83  громадянина мають статус ,,Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни”.

Відповідно до діючого законодавства учасники бойових дій, інваліди війни, члени сімей загиблих учасників АТО отримують пільги по оплаті за користування житлом (квартирна плата), теплопостачанням, водопостачанням та водовідведенням, електропостачанням, газопостачанням, в межах соціальних норм та нормативів споживання послуг.

Доповідач нагадав, що  у місті Миколаєві рішенням сесії Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/4 затверджено міську Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Відповідно до Програми у м. Миколаєві учасникам АТО та сім’ям, члени яких загинули під час проведення АТО, проводиться виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва та надається адресна грошова допомога на виготовлення проектної документації.
На сьогоднішній день виділено 498 земельних ділянок; 594 військовослужбовцям, що є учасниками антитерористичної операції надані дозволи на виготовлення проектів.

Окремим пунктом вищеозначеної Програми  сім’ям загиблих (померлих) під час участі в проведенні АТО та померлих учасників бойових дій в АТО надається адресна грошова допомога  за рахунок міського бюджету.  У 2016 році  щомісячно виплачується цим сім’ям  по 1000,0 грн., вже виплачено 468 тис. грн.

В усіх школах протягом навчального року проводяться уроки Мужності за участю військових з АТО, проводяться різноманітні благодійні заходи, кошти від яких передано волонтерам з фонду допомоги українській армії, в шкільних музеях Бойової слави створюються експозиції з увічнення пам`яті учасників АТО.

ЗОШ № 32 присвоєно ім`я підполковника в/ч А 0224, випускника школи Кривоносова С.С., який загинув в зоні АТО; у ЗОШ  № 54, 34, 26, 53, 20, 4 встановлено пам`ятні дошки випускникам, які загинули в зоні АТО.

Влітку 2016 року міською владою планується проведення безкоштовного літнього відпочинку для дітей військовослужбовців - учасників АТО.

З метою забезпечення взаємодії органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питання соціального захисту та надання допомоги у вирішення проблемних питань учасників АТО у місті Миколаєві відповідно до розпорядження міського голови від 18.11.2015 № 268-р створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції.

На засіданнях Центру обговорюються різні гострі питання соціального захисту учасників АТО, що потребують негайного втручання.

 

Законодавство

Послуги департаменту

Статистична інформація